Klimatyzacja automatyczna- nie można wyłączyć nawiewu


sceniku
Kobiety

Witam,

właśnie pojawił mi się nowy problem w Sceniki I PH II, tym razem padło na klimatyzację automatyczną. Naciskam dzisiaj przycisk "OFF" wyłączył się wyświetlacz klimatyzacji, a wentylator nawiewu sobie dalej dmucha Biggrin. Myślałem, że samo przejdzie po wyłączeniu zapłonu, ale nic z tego. Generalnie to jak włączę klimatyzację, to słychać i czuć, że działa. Nawiew na dół, górę, obieg zamknięty, ciepło, zimno, wolniej, szybciej - to wszystko działa, natomiast jak nacisnę OFF to wyświetlacz się wyłącza, a wentylator zaczyna obracać się na maksa. Podjechałem na komputer, ale mechanik nie mógł się połączyć z klimą(używał oprogramowania Delphi). Ma ktoś pomysł co to może być, skąd bierze się zasilanie wentylatora nawiewu?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2016, 18:56 przez sceniku.)

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Wygląda na problem z regulatorem/tranzystorem/opornicą, zwał jak zwał, wątków o tym sporo.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
sceniku
Kobiety

Taki rezystor kosztuje 280 zł. Tam jest jakaś elektronika, czy po prostu taka cena za kilka rezystorów połączonych ze sobą? To się daje jakoś naprawić?

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Poczytaj, jest o tym bardzo dużo.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
sceniku
Kobiety

Właśnie poczytałem i rzeczywiście da się to naprawić przez wymianę tranzystora. Zastanawia mnie tylko to, że wszystkie przypadki związane z uszkodzonym regulatorem (te co przeczytałem), objawiały się tym, że wentylator nie pracował, natomiast u mnie sterowanie działa, mogę wolniej, szybciej-to działa, tylko jak dam "OFF" to się nie wyłącza wentylator tylko pracuje na maksa. Rano sprawdzę napięcia i regulator.

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Podmień na próbę przekaźnik pod schowkiem pasażera.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM bez FAP
Scenic I ph II Spotway 2002 1,9dCi 102KM
był
Scenic I ph I 1998 1,9dTi 98KM


Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości