SCENIC II PH I [SC II]: Hands Free nie działa po wymianie mikrowłączników


szanlu
Zarejestrowani

Witajcie Biggrin
Przeszukałem już chyba cały Internet Biggrin Niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Wymieniłem 2 mikrowyłączniki odpowiedzialne za zamykanie w klamkach. Cała prawa strona od pasażera. Niestety zamykanie jak nie działało tak nie działa. Muszę dodać, że nie było wcześniej tych mikrowyłączników w klamkach - najprawdopodobniej Szkop wyciągnął je. Mam w tej chwili działające otwieranie HF na obydwu przednich drzwiach i działające zamykanie z przycisku na obydwu drzwiach po stronie kierowcy. Możecie podpowiedzieć? Czy trzeba jakoś specjalnie wprogramowywać te wymienione przyciski do komputera? Jaki może być powód niedziałających funkcji? Dodam jeszcze, że mam padnięte sterowanie szyby w prawym tyle. Po podmiance na inne sterowanie działa - chyba walnięty jest przełącznik. Może to ma jakiś wpływ? Podpowiedzcie proszę w czym może być problem?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2014, 16:28 przez Oktawiusz.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Junior Administratorzy

Dziwne, że ktoś je wcześniej wyjął, może powodowały brak działania całego centralnego, hmm..
Programować się nic nie programuje. Jeżeli nie ma żadnych zwarć system powinien działac od ręki.
Jeżeli masz problem z szybą, wierz mi w tym aucie każde zwarcie może mieć duży wpływ na poprawność działania z goła innych elementów.

Posprawdzaj dodatkowo połączenia drzwi z kareserią oraz wtyczkę pod fotelem kierowcy - ma znaczący wpływ na działanie wielu elementów w środku a niestety czasami pojawia się tam wilgoć i śniedzieją styki.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2014, 19:45 przez Oktawiusz.)

Galeria z moim Renault Scenic II PH I 1,9dci 120KM 2004rSmoke
CLIP :: Karty SC II/SCIII/MII/MIII/LII/LIII/EIV :: Ustawienia :: TPMS
Odpowiedz
szanlu
Zarejestrowani

OK, sprawdzę i wymienię najpierw ten padnięty przełącznik szyby. Jutro go kupię. Mam teraz parami działające HF (przednie drzwi) i parami działające zamykanie (drzwi po stronie kierowcy) Biggrin Otwieranie centralnego działa, w momencie kiedy pociągnę dwa razy klamkę drzwi tylnych to centralny się otwiera Biggrin Coś czuję, że to dopiero początek francuskiej zabawy Biggrin

Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości