Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Adapter TV-free


remik16vv
Zarejestrowani

op Cześć. Mimo wielu modyfikacji których możemy dokonywać na ddt4all nie można aktywować oglądania video podczas jazdy. Tak wiem jest to niebezpieczne ale jest urządzenie które to umożliwia. Niestety jest piekielnie drogie 500 zł i obecnie nie ma go w magazynie. Jest to Adapter TV-Free może kogoś zainteresuje i znajdzie go za mniejsze pieniądze ostatnio widziałem taki na OLX za 360 zł

http://www.car-tronic.pl/adapter-tv-free...tion-p9670

Na czym to polega podłączmy się pod navigację r-link, we wtyki CAN HIGH i CAN LOW. Urządzenie oszukuje sygnał który idzie do navigacji że pojazd przekroczył prędkość 10 km/h bo od tej prędkości działa blokada i umożliwia oglądanie plików video podczas jazdy oraz działa Mirror Link.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2018, 12:46 przez remik16vv.)

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi remik16vv za ten post post:
  • pio555, PRZEMO
remik16vv
Zarejestrowani

op Cześć. Zakupiłem ww. adapter. Niestety nie jest on z instalacją plug & play, ma tylko kostkę z ośmioma przewodami i trzeba pruć instalację.

   

Tak wygląda w środku trochę tego jest napchane.

   

Jest to adapter uniwersalny TV-500 działający w każdym praktycznie samochodzie w Renówce także.
Od czego zaczynamy, od rozebrania osłony przy liczniku z górną (nr 4 ) działać jak saper bo można wyłamać metalowe zaczepy (nr 7) i je pogiąć.
Dolna(nr 4) nie posiada żadnych metalowych zaczepów ale też działać ostrożnie.

   

Potem ściągamy kratkę nawiewu która się rozpada na 2 części i najpierw schodzi maskownica a kratki z regulacją zostają w desce rozdzielczej, trzeba je wyciągnąć i poskładać w całość.

   

Potem odkręcamy licznik rozpinamy u góry z mocowania oraz rozpinamy kable od r linka, od licznika nie ma potrzeby. Licznik odkładamy sobie na parapet deski rozdzielczej.

   

W czarnej kostce przecinamy kable na 11 oraz na 12 pinie i podłączamy się odpowiednimi kablami opis w instrukcji którą można ściągnąć ze strony na której jest wystawiony adapter.

W instrukcji obsługi jest napisane że czerwony przewód mamy podłączyć pod stały +. Ja jednak podłączyłem się pod + z zapalniczki gdyż jest ona odłączana po zamknięciu
samochodu i adapter się wyłącza, a tak pod stałym + działa cały czas i ciągnie niepotrzebnie prąd. Przewód należy przedłużyć i przeciągnąć koło radia na sam dół żeby się podłączyć z czerwonym przewodem w zapalniczce.

Przewód masowy (czarny) zakańczamy końcówką do przykręcania do nadwozia i po naszej lewej stronie po wyciągnięciu licznika mamy szkielet deski rozdzielczej który  nie jest pomalowany i są tam dwa otwory do jednego z nich za pomocą śruby z nakrętką przykręcamy masę.

Podłączamy i montujemy licznik a dopiero potem adapter robimy jazdę próbną jeśli wszystko działa, adapter wkładamy pod licznik zaraz przy ekranie nawigacji kostką z przewodami w naszą stronę. Inaczej nie poskładamy dolnej obudowy licznika.

 
Wszystko składamy i cieszymy się za jedyne 500 zł + własna robota (w moim przypadku) odblokowaną funkcją video podczas jazdy. A tam działa mirror link i wiele przydatnych
aplikacji z telefonu Yanosik, Coyote i wiele wiele innych rzeczy które nie działają na upośledzonym moim zdaniem Android Auto.

To by było na tyle w razie pytań i wątpliwości piszcie tutaj a ja za jakiś czas wstawię jakiś filmik jak to działa.

Podczas wszystkich prac podczas podłączania adapteru rozłączcie akumulator, a do plastików proponuję zakupić plastikowe łyżki do tapicerki i plastików.

Pozdrawiam.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2018, 13:17 przez remik16vv.)

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi remik16vv za ten post post:
  • eisy811, pawlosio
Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości