Jak co roku przyszedł czas na opłatę serwera - prosimy Was o pomoc
https://www.scenic-forum.pl/Watek-Zrzutka-na-serwer
Mamy nowy dział LICYTACJA NA SERWER
https://www.scenic-forum.pl/Forum-Licytacja-na-serwer

Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

VII Ogólnopolski Zlot Miłośników Renault Scenic - 11-13 września 2020 roku - Januszkowice k/Kędzierzyna Koźle
Więcej informacji wkrótce.

Ciepłe powietrze z nawiewów przy ustawieniu na zimne [Scenic IV]


dartek
Zarejestrowani

op Od pół roku użytkuję Scenica IV (niestety już żałuję tego zakupu, ale o tym w innym wątku), pytanie dotyczy ciepłego powietrza z nawiewów pomimo ustawienia na zimne, tak około 40 stopni, czy ten model tak ma? występuje to po rozgrzaniu silnika, po kilkunastu minutach, nasila się w korkach, po włączeniu klimy już leci zimne powietrze.
Zastanawiam się czy możliwe jest nagrzewanie powietrza od silnika w kanałach zanim dotrze do kratek wentylacyjnych?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2019, 22:53 przez dartek.)

Odpowiedz
Mati
Moderatorzy

(13-09-2019, 22:36)dartek napisał(a): pytanie dotyczy ciepłego powietrza z nawiewów pomimo ustawienia na zimne, tak około 40 stopni, czy ten model tak ma? występuje to po rozgrzaniu silnika, po kilkunastu minutach, nasila się w korkach, po włączeniu klimy już leci zimne powietrze.
nadmuch powietrza jest przy komorze silnika, czyli może łapać cieplejsze powietrze jeśli nie używasz klimy. Z drugiej strony troszkę za bardzo Cię grzeje te 40st

Odpowiedz
Kamsta
Zarejestrowani

Całkiem normalna sytuacja. W te upały dość sporo użytkowników skarżyło się na tą dolegliwość. A podszybie jest czarne dość spore i wystawione na działanie promieni słonecznych. Po przejechaniu zaledwie 5 kilometrów temperatura podszybia uwaga wynosi 65 stopni Celsjusza. A stamtąd powietrze leci do środka. Więc stąd temperatura powietrza to ok 40 stopni.

Odpowiedz
czopochrup
Zarejestrowani

Po 3ciej generacji niczego się nie nauczyli xD znów ten sam feler ale tu objawia się od razu a nie po opadnięciu maty podszybia i jej wykruszeniu... Pozostaje ci w lato jeździć tak jak i mi, czyli albo klima non stop on albo wyłączyć nawiew w ogóle i otworzyć okna... ;)

Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości