Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Elektryczny ręczny


Michał Kos
Zarejestrowani

op Witam , u was też tak jest że ręczny automatycznie zaciąga się po wyłączeniu silnika a po uruchomieniu auta , ręczny trzeba ręcznie zwalniać . Wydaje mi się że też automatycznie powinien się wyłączać na dodatek świeci się błąd literka P w trójkącie

Odpowiedz
Piotr Kubica
Zarejestrowani

Wystarczy, że zaczniesz puszczać sprzęgło i dodasz gazu sam się zwolni. A jeżeli nie chcesz, żeby auto stało na zaciągnięty ręcznym, to po wyłączeniu auta ale przed włączeniem się blokady kierownicy wystarczy ręczny odpuścić. A co do literki to napewno jest jakiś błąd, u mnie tak się działo w zimie gdy zatrzymałem się żeby otworzyć garaż, a że było lekko z górki to auto zaczelo się slizgac w dół i właśnie wtedy pojawił się ten komunikat wraz z serwisem.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2019, 19:27 przez Piotr Kubica.)

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Jeśli jest wyświetlany błąd hamulca parkingowego ( P ) - może nie zwalniać go automatycznie.
Pomocny będzie odczyt pamięci błędów (interface diagnostyczny), z pierwszym podejrzeniem - awarii czujnika położenia pedału sprzęgła.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM.
W normalnych warunkach drogowych dało się osiągnąć 3,90 l/100 przy średniej prędkości 72 km/h. Średnio 5,40/100 w mieście i 4,60 na szosie.
Potrzebujecie "podpięcia" - mam MPM-COM + MaxiEcu - i niejakie pojęcie o interpretacji błędów oraz trochę wiedzy o programowaniu modułów "dwójki". Zapraszam.
Scenic II Ph II, GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20
Odpowiedz
Michał Kos
Zarejestrowani

op Świeci się serwis i literka P w trójkącie . Jak kupiłem auto ręczny był uszkodzony , kostka pod siedzeniem musiałem wymienić ale błąd nie zniknął.

Odpowiedz
polaq
Zarejestrowani

Online
Jeżeli jakiś błąd jest zapisanu jako częsty to Service zapala się na stałe i po usunięciu usterki trzeba go skasować po zdiagnozowaniu i naprawieniu przyczyny.

Odpowiedz
Michał Kos
Zarejestrowani

op Czy to jest ten czujnik ?

Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości