Górne łożysko amortyzatora


wiecho
Zarejestrowani

Online
cokolwiek, co będzie trwalsze. na nasz rynek trafia chłam w postaci odrzutów i w zasadzie trudno powiedzieć, czy kupując produkt innej firmy nie trafi się na takie samo goowno.

[Obrazek: 3184033.png]
Odpowiedz
kszyba
Zarejestrowani

W rzeczy samej.
Ciekaw jestem czy jakąś metodą dochodzeniową w tył doszłoby się co za oszust maluje chłam na kajaby.
Bo kajaby to sie są nie ma mowy.
To nie jest japońska jakość, ba nawet nie radziecka.
Bo nie działa to prawidłowo od założenia. Wszystkim.

Odpowiedz
pio555
Moderatorzy

(18-07-2017, 20:18)kszyba napisał(a): Ciekaw jestem czy jakąś metodą dochodzeniową w tył doszłoby się co za oszust maluje chłam na kajaby.
ani ja ani ty do tego na 100% nie dojdziemy

Odpowiedz
Gizmo
Zarejestrowani

(18-07-2017, 19:39)wiecho napisał(a): cokolwiek, co będzie trwalsze. na nasz rynek trafia chłam w postaci odrzutów i w zasadzie trudno powiedzieć, czy kupując produkt innej firmy nie trafi się na takie samo goowno.

Tylko co bedzie trwalsze......?

Odpowiedz
scrabi83
Zarejestrowani

moż eby w oryginał pójść? pytanie czy jest dostępne?

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin
Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

Ogólnie jest problem z poduszkami i łożyskami amortyzatorów. Ja mam poduszki i łożyska ori. Poprzednie łożyska SNR padły dość szybko taki sam problem ma mój szwagier w M II. Łożyska w ori to też SNR z tym, że obudowa jest cała biała a SNR w pudełku SNR-a a nie jako ori. ma obudowę czarno białą. Kayaba ogólnie jest super pod warunkiem, że nie jest to jakaś kicha ale nie mam pojęcia jak to rozróżnić.
Niedawno kupiłem nowy przegub zewnętrzny SKF i już trzeci raz samoczynnie odkręca się nakrętka trzymająca półoś ze zwrotnicą. Nie wiem czy wcisnęli mi jakąś kichę czy co. Przecież nie pierwszy raz zakręcam te nakrętki i nigdy nie miałem takich cyrków. Po kilku dniach jazdy przy ruszaniu i przy zmianie biegów słychać łupnięcie, patrzę a tu nakrętka odkręca się. Ostatnio to tak ją dokręciłem, że aż mało nie zerwałem gwintu a mimo to odkręciła się a klucz z nasadką mam taki, że tory kolejowe można nim rozkręcać. Zmieniłem nakrętkę na tą ze starego przegubu i spokój.
Ogólnie na rynku jest straszna kicha z częściami, mam kilku znajomych warsztatowców i tak narzekają na notoryczne naprawy reklamacyjne związane ze złą jakością części. Po kilka razy wymieniają całe zestawy sprzęgła, ostatnio u szwagra w warsztacie wymienili 4 nowe kolumny przedniego zawieszenia do land rowera. Dopiero 4-ta nie stukała, wszystkie kupił właściciel nowe w serwisie.

Odpowiedz
Gizmo
Zarejestrowani

Przerażajace jest to co napisałeś..... Down

Odpowiedz
fredi72
Zarejestrowani

Trochę odbiegliśmy od sensu mojego pytania. Czy stan sprężyn ma wpływ na zużycie innych elementów kolumny mcphersona? Nie mówię o ich pęknięciu. Ja sprawdzić ich stan

Odpowiedz
kszyba
Zarejestrowani

Przecież wiadomo co robi uklepana sprężyna.
Dobija na dołach rozwalając odbojniki, ja tak załatwiłem amor bo kawałek gumy z odbojnika wlazł w simering i amor zrobił sobie pssss.
O słabym prowadzeniu i zmniejszeniu ładowności nawet nie wspominam.

Odpowiedz
wiecho
Zarejestrowani

Online
Na stronie sklepu, w którym kupiłem łozyska, pojawiła się informacja:
UWAGA!W OSTATNICH DNIACH OTRZYMALIŚMY KILKA SYGNAŁÓW O PROBLEMACH Z ŁOŻYSKIEM Z TEJ AUKCJI,DO WYJAŚNIENIA(MOŻE JAKAŚ WADLIWA SERIA
Tak czy inaczej, trzeba zainwestować w inne łożyska, żeby te odesłać do reklamacji. Jeżeli reklamacja zostanie uznana, zwrócą kasę. Pytanie tylko co z kosztami podwójnej wymiany...

[Obrazek: 3184033.png]
Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości