Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

PROBLEM PRZY GASZENIU AUTA


Pikkolo
Zarejestrowani

op Witam przyjaciele.

Pozwoliłem sobie założyć taki nowy wątek, nie mogłem nic podobnego znaleźć.

O co chodzi ? 
Mój szczeniaczek ogólnie sprawuje się bez zarzutów, nie mam specjalnie na co narzekać ale nie był bym sobą gdybym jednak trochę nie ponarzekał. Otóż przy wyłączonych światłach (tylko jest na dziennych) przy uruchomionym silniku naciskam na START/STOP silnik ładnie się wyłącza, natomiast gdy są włączone światła postojowe czy też krótkie po naciśnięciu START/STOP mija ok.3-4 sekund i dopiero silnik gaśnie oraz pojawia się komunikat "kierownica nie zablokowana" i np. działa nawiew gdzie normalnie wszystko się wyłącza no, oprócz radia, które gaśnie po otwarciu drzwi kierowcy. Nigdy wcześniej coś takiego się nie wydarzyło. Czy komuś przydarzyło się coś takiego ?
Tak wiem, clip wszystko powie ale może macie jakieś inne podpowiedzi.

Sorki za takie rozpisanie
Pozdrawiam
Mati napisał 12-07-2019, 11:26:
proszę zmienić tytuł wątku, w dziale technicznym taki tytuł być nie powinien

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2019, 11:33 przez Pikkolo.)

Odpowiedz
Mati
Moderatorzy

nie zalało Ci ost auta?

Odpowiedz
Pikkolo
Zarejestrowani

op właśnie że nie, miałem przed zlotem problem z licznikiem, ale licznik został wymieniony, sprawdzone i usunięte błędy ale to dziadostwo zostało

Odpowiedz
Pikkolo
Zarejestrowani

op Uzupełnienie.
W trakcie sprawdzania okazało się, że jest gdzieś jakieś przepięcie i przy włączonych światłach dziennych "żarzą" się światła pozycyjne i przez to jest problem z wyłączeniem silnika. Po odłączenie dziennych wszystko wróciło do normy. Teraz muszę dojść to przyczyny problemu.
Niestety pozostał problem tempomatu.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Vertige73
Zarejestrowani

Miałem kiedyś taką magię ze światłami w innym aucie: Zamiast dziennych zapalały się wszystkie kierunkowskazy słabym światłem. Problemem okazała słaba "masa". Lampy dzienne korzystały z "minusa" jednego z reflektorów (każdy był połączony oddzielnie z masą). Po poprawce problem zniknął.

Odpowiedz
Pikkolo
Zarejestrowani

op Ja akurat masę podłączyłem oddzielnie pod akumulator i plus po stacyjce z dodatkowym bezpiecznikiem, muszę sprawdzić połączenie ze światłami pozycyjnymi, może coś jest źle zabezpieczone

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości