Problem z hamulcem ręcznym


Pikkolo
Zarejestrowani

Witam,
Ja na razie niewiele tu pomogę ale mam pytanie związanie z ręcznym hamulcem,
otóż kilka dni temu nagle zaczął mi trzeszczeć hamulec z lewej strony po wyłączeniu zapłonu i automatycznym zaciągnięciu, koła się zablokowały i już nie udało mi się ich w żaden sposób odblokować, łącznie z odłączeniem akumulatora. Komunikat : błąd ręcznego, a że byłem w robocie , musiałem użyć rączki w bagażniku.
Teraz pytanie za 100 punktów, czy jest jakiś sposób na ponowne włączenie tej rączki - czy tylko serwis i komp ? Nadmieniam, że już kiedyś wyjmowałem skrzynkę i wymieniałem linki i do tej pory było ok.
Dzięki za szybkie info Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2018, 14:32 przez Pikkolo.)

Odpowiedz
andrzejwa
Zarejestrowani

Rączki ponownie się nie włącza. Ciągniesz za rączkę, luzujesz hamulec i puszczasz rączkę. Ewentualnie kasujesz błąd powstały wskutek użycia rączki do luzowania.

Odpowiedz
Pikkolo
Zarejestrowani

No to chyba muszę wleźć pod samochód, bo coś mi nie pasuje z tym ręcznym

Odpowiedz
Oskar
Zarejestrowani

Podepnę się pod temat. Wczoraj pojawił mi się błąd hamulca el. i hamulec nie zaciąga się. Na Clipie mam błąd DF046.1 - Zaciągnięta linka manualnego zwalniania hamulca. Oczywiście linki ręcznie na zaciągałem. Przy próbie zaciągnięcia z Clipa słychać delikatny stuk z tyłu auta, ale silnik hamulca nie działa. Co może tu być przyczyną? Zatarte linki hamulca? Coś z elektroniką?

Odpowiedz
pa316
Zarejestrowani

Witam podepne się pod temat hamulca ręcznego. Dzisiaj ruszając moim scenikiem ręczy wyłączył się automatycznie i po chwili wyskoczył  błąd handbremse fehlfunktion od tej pory reczego nie ma  wcale nie zaciąga się dzwgnią ani auautomatycznie po zgaszeniu auta. Po zgaszeniu i  ponownym odpaleniu od razu wyskakuje handbremse defekt święci się P w trujkącie i mruga dioda  w dzwigni. Podsuńcie jakiś pomysł  od  czego zacząć szukanie.

Odpowiedz
Pikkolo
Zarejestrowani

W moim poszła elektronika w module pod samochodem - odesłałem do Kaczorków - 200 zł. i zrobione, przypuszczam, że u Ciebie też to, ale na wszelki wypadek podjedź do kogoś kto ma kompa i się na tym zna, niech powie, czy to to, czy co innego, później demontaż i Kaczorki, ale to tylko moje zdanie, może koledzy cos innego podpowiedzą.

Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości