SCENIC II PH I Ogrzewanie tylnej szyby


VEYRON
Zarejestrowani

(08-12-2015, 10:07)Mati napisał(a): aaa rozumiem, włączają się razem jak powinno tylko nadal nie grzeje Biggrin i samo włączenie przycisku nie powoduje ani załączenia się grzania ani przycisku

dokładnie
   
   

Robota to głupota - Picie to jest życie !!Biggrin
Odpowiedz
Grandusek
Zarejestrowani

Witam zakupiłem niedawno scenic grand 2 z uchyla szyba i ona nie grzeje i lusterka tez. Myślałem że to bezpiecznik ale on jest cały ten pod kierownica. Jaka może być tego przyczyną. Dodam że od samego początku zakupu nie grzala

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

A lusterka grzały czy od początku zakupu nie grzały tak jak szyba? Szybę możesz podłączyć na krótko np. pod prostownik. W tym celu należy zdemontować plastiki wokół szyby wewnątrz samochodu. Z tymi uchylnymi szybami jest problem mają jakąś fabryczną wadę i przepalają się na konektorach. Konektory zalane są gumą i koło się zamyka. Przerobiłem 3 takie szyby i dopiero problem zniknął po wymianie na fabrycznie nową z tym, że ja ją wymieniłem z dodatkowo wykupionego ubezpieczenia (pakiet szyby). Zapłaciłem 130 zł. za tą opcję a jak bym chciał kupić to ta szyba kosztowała nieco ponad 1000 zł. Tak więc rachunek prosty. Co do lusterek to wyjmij szkła i sprawdź czy pojawia się napięcie na przewodach jak jest to znaczy, że szkła padły, mogły też zaśniedzieć.

Odpowiedz
Grandusek
Zarejestrowani

Dzięki za podpowiedzi jutro biorę sie za sprawdzanie

Odpowiedz
spadochronek
Zarejestrowani

I jaki wynik sprawdzenia?

Odpowiedz
Grandusek
Zarejestrowani

Lusterka grzeją ale po przełożeniu różowego przekaźnika z bezpieczników przy akumulatorze. Zamienilem z tym co jest przy bezpiecznikach  przy sterowaniu ESP.  I Lusterka zaczęły grzać szyba z tylu dalej martwa ale na samych brzegach szyby a raczej tam gdzie są wtyczki do szyby nie da się dotdotknąć ciepłe ze hej.

Odpowiedz
Delta
Zarejestrowani

(24-01-2017, 22:10)Grandusek napisał(a): Lusterka grzeją ale po przełożeniu różowego przekaźnika z bezpieczników przy akumulatorze. Zamienilem z tym co jest przy bezpiecznikach  przy sterowaniu ESP.  I Lusterka zaczęły grzać szyba z tylu dalej martwa ale na samych brzegach szyby a raczej tam gdzie są wtyczki do szyby nie da się dotdotknąć ciepłe ze hej.

Przerwane ścieżki?

Odpowiedz
spadochronek
Zarejestrowani

U mnie grzeje się tylko miejsce gdzie dochodzi +, szyba uchylna, klima manualna.

Odpowiedz
diabel
Zarejestrowani

U mnie bylo z uchylna szyba to co haszczurur pisal- po prostu trzeba ja bylo wymienic na nowa. Ogrzewania teraz dziala i gra gitara.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Kocham Reanult, bo montowali czujnik światła, deszczu i hands free w czasach gdy Volkswagen schodził z drzew, a Opel po 100 latach produkcji uczył się zabezpieczeń antykorozyjnych.

Diabelski Grand Scenic [SII PHI] Luxe Privilege 2.0T [F4R 776]
Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości