SCENIC III Czy koło dojazdowe 15 cali będzie pasowało do grand scenica III?


bologno
Zarejestrowani

Mam okazję nabyć koło dojazdowe 15 calowe,rozstaw śrub=5X114,3, otwór centrujący=66 (66,1), profil=125/90.

Czy takie koło będzie pasowało do renault grand scenic III z 2010 roku, 1.4 Tce?  Według powyższych parametrów (pomijając cale) powinno być dobre, jednak zastanawiam się czy szczególnie przednie tarcze hamulcowe z zaciskami da radę schować pod takie 15 cali?

Odpowiedz
czopochrup
Zarejestrowani

No wlasnie nawet jakby wszystko pasowalo, to za szybko nie pojedziesz bo roznica w "calach" unieruchomi ci samochod w postaci ciagle dzialajacego systemu ASR/ESP. ASR zglupieje od roznicy na kolach i ciagle bedzie dzialac (przednia os - nawet jak wylaczysz asr to po przekroczeniu 40 km/h znow sie sam wlaczy) prawdopodbnie dlawiac moc na kola. Wiec zostaje ci tylko tylna os w przypadku pany.

Odpowiedz
bologno
Zarejestrowani

5,13 cm mniejsze byłoby koło odjazdowe od pozostałych w przypadku założenia. To na tyle dużo, że wszystko będzie wariowało?

Odpowiedz
twinsiak79
Zarejestrowani

(08-07-2018, 07:35)czopochrup napisał(a): No wlasnie nawet jakby wszystko pasowalo, to za szybko nie pojedziesz bo roznica w "calach" unieruchomi ci samochod w postaci ciagle dzialajacego systemu ASR/ESP. ASR zglupieje od roznicy na kolach i ciagle bedzie dzialac (przednia os - nawet jak wylaczysz asr to po przekroczeniu 40 km/h znow sie sam wlaczy) prawdopodbnie dlawiac moc na kola. Wiec zostaje ci tylko tylna os w przypadku pany.

Z założenia,dla bezpieczeństwa dojazdówke i tak powinno zakładać się na tylne buty...tylko komu się chce Naughty

Odpowiedz
kapelmajster
Zarejestrowani

To ja sie na szybko podczepie
Dojazdówka od laguny iii ale z ET33 wejdzie do scenica 2009 ? Czy wieksze ET musi byc?

Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości