SCENIC III Skrzypiące lusterka Scenic III


plichtag
Zarejestrowani

Witam. Nie znalazłem do tej pory manuala do usunięcia skrzypienia lusterek składanych elektrycznie, dlatego piszę. Może komuś się przyda. Niestety zdjęć nie zrobiłem, ale nic trudnego tam nie ma.
Do wszystkiego potrzebne nam będą - sprawne paluszki, wkrętak płaski i smar oczywiście. Całość operacji można zrobić bez odkręcania lusterka od karoserii.
1. Wyjąć trzeba samo szkło, pociągając za szkło palcami. Szkło siedzi na zatrzaskach i dosyć łatwo schodzi.
2.Jeśli grzane lusterka to po wyczepieniu lustra, trzeba odłączyć dwie końcówki (wsuwane). Trzeba to robić ostrożnie, bo ciasno siedzą,żeby nie oderwać ścieżek od lustra .
3. Teraz sprawne oko i światło potrzebne. Szukamy czterech zatrzasków (języczków) plastikowych, które trzymają jakby plecy lusterka (ta lakierowana cześć) Jeden języczek siedzi dość głęboko, także trzeba dobrze się przyjrzeć, a jeden plastikowy haczyk siedzi w miejscu gdzie go nie widać, ale puszcza on gdy się porusza tymi plecami lusterka.
4. Po ściągnięciu plastiku naszym oczom ukaże się duża sprężyna która siedzi na osi, wokół której składa się lusterko. Wszystko to zalewamy smarem(ja najpierw dałem wd40, bo takie zaśniedziałe to było, potem biały smar, chyba litowy, taki odporny na temperaturę, aby przy słoneczku nam nie wypływał)
5. Można to rozruszać ręcznie, składając i rozkładając, uzupełniając smar wszędzie gdzie się da.
6.Wszystko składamy wciskając zatrzaski.
7.Cieszymy się cichą pracą lusterek.

U mnie prawe lusterko straszliwie skrzypiało, a lewe chodziło wolniej i czasami nie rozkładało się do końca. Teraz chodzą w tym samym tempie, cicho i w pełnym zakresie.
Mam nadzieję, że komuś się przyda ten opis. Sorki za brak zdjęć, ale bylem w ferworze walki i nie wierzyłem że mi się uda.
Pozdrawiam z Gdańska.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi plichtag za ten post post:
  • pio555, PunkRock86
jar1906ek@op.pl
Zarejestrowani

Dzięki za pomoc. Biggrin

Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości