Scenic 1,9 dci problem z odpalaniem


haszczurur
Zarejestrowani

To, że niemożna było zamknąć samochodu mogło być spowodowane słabą baterią w karcie bądź jakimś chwilowym brakiem łączności pomiędzy samochodem a kartą.
Co do problemu z uruchamianiem silnika a do tego ta chmura czarnego dymu wskazuje na problem z układem zasilania paliwem. 
Problem może być złożony nie koniecznie jest to wina tylko jednej części. 
Na początek należy podłączyć clip gdyż to uprości sprawę. Napewno trzeba przyjżeć się pracy wtrysków, czujnika ciśnienia paliwa. Trzeba sprawdzić czy układ paliwowy nie jest zapowietrzony. Kiedy zmieniony był filtr paliwa? No i należy sprawdzić pracę egr.

Odpowiedz
pati
Kobiety

Filtr paliwa był wymieniany ok 5000 km temu,

Ogólnie autko jeździ mało i tylko po mieście.

Czy problem z EGR może skutkować tym dymem i słabym zapalaniem?

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(18-02-2018, 13:42)pati napisał(a): Filtr paliwa był wymieniany ok 5000 km temu,

Ogólnie autko jeździ mało i tylko po mieście.

Czy problem z EGR może skutkować tym dymem i słabym zapalaniem?

Dymem może skutkować, ale uruchamianiem silnika? Ciężko jednoznacznie wykluczyć, ale tak nie jestem co do tego przekonany.
Trudno jest tak na odległość jednoznacznie postawić diagnozę i jeszcze trafną. Podłączenie clip-a ułatwia, upraszcza robotę a co istotne może redukować koszty. Tak więc najlepiej zacząć od tego. Oczywiście jeżeli ktoś ma czas i odrobinę umiejętności można umyć egr a do tego odłączyć wtyczkę od przepływomierza i wykonać jazdę próbną.
Skoro filtr paliwa był wymieniony można sprawdzić czy układ zasilania paliwem nie łapie lewego powietrza. Ale to jest robota dla kogoś kto ma choćby minimalną wiedzę w zakresie pracy silnika i układu zasilania paliwem.

Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości