Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

VII Ogólnopolski Zlot Miłośników Renault Scenic - 03-05.09.2021 - Januszkowice k/Kędzierzyna Koźle

Temperatura przed dpf


kotleto
Zarejestrowani

op Dzisiaj skanowałem szczeniaka i zaciekawiła mnie pozycja temperatura przed filtrem dpf 0°C jak jest u was? [Obrazek: b5f4b0c3b171f8a3a3b2cc4915f8d4d1.jpg]

Wysłane z mojego telefonu Biggrin

Odpowiedz
Marinapol
Zarejestrowani

Widzę, że miałeś odpalone auto. Wydatek układu wydechowego też masz 0 a powinno coś wskazywać. Nie znikają Ci czasem parametry tzn. parametr jest odczytywany poprawnie i nagle przestaje się odświeżać a odczytana wartość zostaje zastąpiona wartością domyślną np. 0.00, 327.66, itp.?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2021, 18:36 przez Marinapol.)

Odpowiedz
kotleto
Zarejestrowani

op Szczerze powiedziawszy nie wiem Biggrin muszę potestowac.

Wysłane z mojego telefonu Biggrin

Odpowiedz
Marinapol
Zarejestrowani

Zamiast testować możesz podrzucić mi loga o nazwie elm z folderu pyclip195/logs. Od razu spojrzę czy to 0°C jest wysyłane przez sterownik czy to wartość domyślna ustawiana przez PyClip.

Odpowiedz
kotleto
Zarejestrowani

op Wieczorem Zerknę na to Biggrin

Wysłane z mojego telefonu Biggrin

Odpowiedz
robczo
Zarejestrowani

(10-06-2021, 18:31)Marinapol napisał(a): Widzę, że miałeś odpalone auto. Wydatek układu wydechowego też masz 0 a powinno coś wskazywać. Nie znikają Ci czasem parametry tzn. parametr jest odczytywany poprawnie i nagle przestaje się odświeżać a odczytana wartość zostaje zastąpiona wartością domyślną np. 0.00, 327.66, itp.?

Przepraszam za odejście od tematu, ale mam problem ze znikającymi parametrami, tylko że od klimatyzacji. Raz wyświetla właściwą wartość temperatury parownika i temp zewnętrznej, a za chwilę O lub -40 i tak na przemian. Co może być przyczyną?

Odpowiedz
Marinapol
Zarejestrowani

Mogą być dwa powody tego problemu, który jest związany z dodaną przeze mnie funkcją uzyskiwania kilku parametrów jednocześnie (zwiększenie częstotliwości otrzymywania danych):
  • Błąd polegający na nieprawidłowym sprawdzaniu wsparcia modułu dla wymienionej wyżej funkcji. Ten problem naprawiłem.
  • Negatywna odpowiedź modułu na polecenie, które jeszcze przed chwilą było obsługiwane. Polecenie zawierające prośbę o wysłanie kilku parametrów, na które moduł odpowiedział negatywnie, jest usuwane z kolejki a następnie polecenie zawierające prośbę o pierwszy parametr z wcześniej usuniętego polecenia zaczyna być wysyłane co drugie pobranie danych z modułu. To powoduje, że brakujące dane są zastępowane wartościami domyślnymi co jest widoczne jako szybkie zmiany wartości parametrów w dużym zakresie. Dopiero niedawno okazało się, że takie dziwne zachowanie modułu nie jest odosobnionym przypadkiem i ten problem nie został jeszcze przeze mnie naprawiony.

Z tych powodów zdecydowałem się domyślnie wyłączyć tą funkcję. Najnowsza wersja nie powinna mieć już tego problemu. Znajdziesz ją na mojej chmurze.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Marinapol za ten post post:
  • robczo
Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości