Woda w scenicu III


Oktawiusz
Junior Administratorzy

Online
Jak widać problem wody w schowkach dotyczy także SC IIIDiagnostyka Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia
Odpowiedz
Espera
Dotyczy a i owszem. Mialem to wiosna po extra myciu

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Na razie nie mnie, ale staram się sprawdzać na bieżąco czy się nie blokuje.

Odpowiedz
Espera
U mnie nic sie nie dzialo ale jak w maju dalem auto do super prania to male jeziorko bylo. I znnow dzis jest sucho

Odpowiedz
Yorgen
Zarejestrowani

U siebie w Megane II też to miałem. Zatkane kanały odpływowe na podszybiu

Odpowiedz
Mati
Moderatorzy

Spam Spam Spam

Cheers   Zapraszamy na V Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 31.05--03.06.2018 roku 
Odpowiedz
Oktawiusz
Junior Administratorzy

Online
Dlatego niezależnie od wersji należy czyścić kanały odpływowe. Ja jeszcze tego nie robiłem od zakupu ale na wiosnę na pewno poleci podszybie i robimy wiosenne porządki. Polecam każdemu taki zabieg.

Diagnostyka Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia
Odpowiedz
gregsztorm
Zarejestrowani

Właśnie dzisiaj jestem po wyczyszczeniu odpływów w moim Scenicu - masakra w schowkach pod siedzeniami po dzisiejszych ulewach miałem 10 cm wody! Udrożniłem odpływy i mam nadzieję, że problem zniknie... Nie wiem jak w Waszych Scenicach, ale w moim obeszło się bez ściągania wycieraczek (nie miałem ściągacza) więc odkręciłem razem z silniczkiem Biggrin

Odpowiedz
Aspirant44
Zarejestrowani

Ja dzisiaj również postanowiłem przeczyścic kaknały odpływowe na podszybiu, pomimo tego że miałem drożne - to był dobry pomysł. Jest trochę roboty ze zdjęciem ramion wycieraczek (polecam sciągacz), potem silniczki wycieraczek i dalej to już jest super dostęp. Jak wczesniej wspomniałem kanały miałem drożne (wlałem wcześniej trochę wody i obesrwowałem czy wypływa z nadkoli) ale to co zobaczyłem wewnątrz podszybia (po włożeniu lampki) przeszło moje najśmilsze oczekiwania. Otóż była tam garść mokrych liści, oraz duża ilość czegoś w rodzaju szlamu. Dla zaiteresowanych dodam, że dostęp tam jest nieco utrudniony, ale do czyszcenia posłużyłem się zakupionym w markcecie teleskopowym elmentem z okragłą końcówką z magnesem do wyciągania nakrętek z miejsc trudno dostępnych, na końcu którego owinąlem materiałem. Ważnym jest, aby był przelot na podszybiu, który tworzony jest przy pomocy kanaliku w elementu plastikowego. Jest to o tyle ciekawe doświadczenia, że w poprzednim moim Scenicu (II z 2005 roku) czyszczenie było zdecydowanie łatwiejsze, i dostęp znacznie lepszy. Polecam wszystkim, zajrzyjcie co macie na podszybiu, a nie tylko czy są drożne odpływy - ta sama praca do wykonania.

Odpowiedz
marton79
Zarejestrowani

Ja doszedłem do kanałów odpływowych od nadkoli. Należy wyciągnąć 2 spinki z nadkola i je odgiąć. Odpływ mamy jak na dłoni a syfu tyle na pewno się nie spodziewałem.

Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości