Woda w scenicu III


Oktawiusz
Junior Administratorzy

Online
Jak widać problem wody w schowkach dotyczy także SC IIIRenault CLIP
Kodowanie kart i kluczyków SC II/SCIII/MII/MIII/LII/LIII/EIV
Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS
Odpowiedz
Espera
Dotyczy a i owszem. Mialem to wiosna po extra myciu

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Na razie nie mnie, ale staram się sprawdzać na bieżąco czy się nie blokuje.

Odpowiedz
Espera
U mnie nic sie nie dzialo ale jak w maju dalem auto do super prania to male jeziorko bylo. I znnow dzis jest sucho

Odpowiedz
Yorgen
Zarejestrowani

U siebie w Megane II też to miałem. Zatkane kanały odpływowe na podszybiu

Odpowiedz
Mati
Moderatorzy

Spam Spam Spam

Odpowiedz
Oktawiusz
Junior Administratorzy

Online
Dlatego niezależnie od wersji należy czyścić kanały odpływowe. Ja jeszcze tego nie robiłem od zakupu ale na wiosnę na pewno poleci podszybie i robimy wiosenne porządki. Polecam każdemu taki zabieg.

Renault CLIP
Kodowanie kart i kluczyków SC II/SCIII/MII/MIII/LII/LIII/EIV
Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS
Odpowiedz
gregsztorm
Zarejestrowani

Właśnie dzisiaj jestem po wyczyszczeniu odpływów w moim Scenicu - masakra w schowkach pod siedzeniami po dzisiejszych ulewach miałem 10 cm wody! Udrożniłem odpływy i mam nadzieję, że problem zniknie... Nie wiem jak w Waszych Scenicach, ale w moim obeszło się bez ściągania wycieraczek (nie miałem ściągacza) więc odkręciłem razem z silniczkiem Biggrin

Odpowiedz
Aspirant44
Zarejestrowani

Ja dzisiaj również postanowiłem przeczyścic kaknały odpływowe na podszybiu, pomimo tego że miałem drożne - to był dobry pomysł. Jest trochę roboty ze zdjęciem ramion wycieraczek (polecam sciągacz), potem silniczki wycieraczek i dalej to już jest super dostęp. Jak wczesniej wspomniałem kanały miałem drożne (wlałem wcześniej trochę wody i obesrwowałem czy wypływa z nadkoli) ale to co zobaczyłem wewnątrz podszybia (po włożeniu lampki) przeszło moje najśmilsze oczekiwania. Otóż była tam garść mokrych liści, oraz duża ilość czegoś w rodzaju szlamu. Dla zaiteresowanych dodam, że dostęp tam jest nieco utrudniony, ale do czyszcenia posłużyłem się zakupionym w markcecie teleskopowym elmentem z okragłą końcówką z magnesem do wyciągania nakrętek z miejsc trudno dostępnych, na końcu którego owinąlem materiałem. Ważnym jest, aby był przelot na podszybiu, który tworzony jest przy pomocy kanaliku w elementu plastikowego. Jest to o tyle ciekawe doświadczenia, że w poprzednim moim Scenicu (II z 2005 roku) czyszczenie było zdecydowanie łatwiejsze, i dostęp znacznie lepszy. Polecam wszystkim, zajrzyjcie co macie na podszybiu, a nie tylko czy są drożne odpływy - ta sama praca do wykonania.

Odpowiedz
marton79
Zarejestrowani

Ja doszedłem do kanałów odpływowych od nadkoli. Należy wyciągnąć 2 spinki z nadkola i je odgiąć. Odpływ mamy jak na dłoni a syfu tyle na pewno się nie spodziewałem.

Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości