Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Woda w scenicu III


pio555
Junior Administratorzy

koledzy potrzebna szybka pomoc
koledze w GS III leje się woda z podsufitki do bagażnika...dosłownie leje
podejrzenie padło na dach panoramiczny
ma on jakieś odpływy?
a jak tak to gdzie one są?

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Nie na 100%, ale wg mnie start w tylnych końcach prowadnic dachu, potem słupek D, nie wiem gdzie końcówki odpływów.

A mocowanie anteny?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2016, 09:39 przez funkoval.)

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

(23-02-2016, 09:38)funkoval napisał(a): A mocowanie anteny?
mokre jest od słupka B w kierunku D ( a tam już cieknie)

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
FranzMaurer
Zarejestrowani

Wczoraj sprawdzałem kanały odpływowe i tragedii nie było, troszkę czarnego szlamu w prawym kanale. Poprzedni właściciel na pewno nie czyścił.

Załączone pliki

Miniatury
       

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2017, 07:37 przez FranzMaurer.)

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

(01-06-2015, 18:59)marton79 napisał(a): Ja doszedłem do kanałów odpływowych od nadkoli. Należy wyciągnąć 2 spinki z nadkola i je odgiąć. Odpływ mamy jak na dłoni a syfu tyle na pewno się nie spodziewałem.

Hej, problem i złapał mnie. Mam wode w schodu pasażera. Podpowiedź które spinki wyciągać od dołu nadkola? Gdzie jest ten odpływ bliżej auta czy w stronę zderzaka?

Odpowiedz
Tamik
Zarejestrowani

Jak położysz rękę płasko na kole, to od małego w górę do silnika ( prawa strona). Górne spinki

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Oki po Świętach będę działał.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Dawid Krajewski
Zarejestrowani

Ja miałem delikatnie wilgotne dna schowków pod podłogą z przodu, odpływy przepchałem ale mimo wszystko profilaktycznie polecam wrzucenie do schowków po sztuce woreczka pochłaniacza wilgoci pingi, jest tego mnóstwo na allegro za grosze a naprawdę wyciąga do ostatniej mikrokropelki z podłogi a jak wiemy teraz te mrozy sniegi itp i zawsze cos moze przymarznac i spłynąć w podłogę a i z butów też może zlecieć. Groszowa sprawa a naprawdę robi robotę co dwa tygodnie do mikrofali na 5 minut i znów zaciąga (dodam że ciężkie/wilgotne były po wyjęciu z auta a schowki suche i pachnące)

Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum, ten kto idzie sam dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł...
Odpowiedz
Lolek007
Zarejestrowani

Witam mam ten sam problem.Kupiłem takie auto z tą wadą wiedziałem o tym. Poprzedniemu właścicielowi stało się to nie dawno gdy był na jakiejś dosyć mocnej myjni automatycznej. Poszedł do serwisu Renault ponoć przeczyścili wszystko ale problem dalej występuję. Co istotne bardziej leciało od strony pasażera gdy opowiadał mi o tym właściciel. Wczoraj podczas trasy w deszczu po zaparkowaniu auta zauważyłem ze po stronie kierowcy podłoga od góry też jest mokra a w schowku znajdował się basen ( od strony pasażera tez podłoga była mokra). Martwi mnie to ze ponoć przeczyścili te odpływy a problem dalej jest gdy lali w serwisie wodę z wężów i z wiader nic się nie działo ale może dlatego ze wola spływała spokojniej a niżeli gdy byli na myjni przy wysokim ciśnieniu. jest jeszcze możliwość ze wina szyby bo ponoć była zmieniana dwa lata temu. proszę o informacje czy na parkingu poradzę sobie  z tym wykręcaniem śrub podszybia. pokazuje zdjęcia od właściciela.

https://imgur.com/a/nISTJ

Załączone pliki

Miniatury
   

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2018, 18:44 przez Lolek007.)

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

U mnie woda w schowku pasażera była 2 razy. Pierwszy raz wyczyściłem odpływy odchylając nadkole pomogło dopóki nie umyłem auta... Kolejny raz to już demontaż podszybia i od góry była jakaś pianka,która ciągle blokowała odpływ gdy woda była lana w dużych ilościach na raz.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2018, 19:15 przez maciej1486.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości