Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Swiatło cofania


funkoval
Specjalisci

(02-12-2016, 18:14)cirrus_9109 napisał(a): Witam, mam pytanko: czy ktoś zakładał jakieś dodatkowe światła cofania? Ledy, listwy doświetlające? Jedna słaba żarówka mnie nie przekonuje.
Jeśli nie przekonuje cię słaba żarówka, to może kwestia braku homologacji, potencjalnych problemów przy kolizji i możliwość zatrzymania dowodu rejestracyjnego?

Odpowiedz
czopochrup
Zarejestrowani

op no ja jeszcze nie dokladalem ale pewnie doloze bo to co obecnie jest w tym aucie nie mozna nazwac swiatlem cofania, ledwie widac jak sie cofie z prawej strony z lewej jest ciemnia (pomocne sa czujniki) jednak lubie cos widziec.

Jak sie ladnie zrobi i wkomponuje w auto to sie diagnosta nie dowali =]

Odpowiedz
cirrus_9109
Zarejestrowani

(02-12-2016, 19:20)funkoval napisał(a): Jeśli nie przekonuje cię słaba żarówka, to może kwestia braku homologacji, potencjalnych problemów przy kolizji i możliwość zatrzymania dowodu rejestracyjnego?
Kolego!
Jeśli nie chcesz się pochylić nad tematem, to może też nie strasz ludzi.

Proponuję poczytać np:
1. http://safetruck.net-mex.hu/sites/defaul...ts_pol.pdf
2. http://naosi.pl/umieszczanie-a-wyposazan...w-sprawie/
3. file:///C:/Users/Tomek/Downloads/4-Ka%C5%BAmierczak%20P%20-%20Monta%C5%BC%20dodatkowych...pdf

Prosta lektura i krótki wniosek: mogą być dwa homologowane źródła światła cofania. Jeśli komuś zależy na tym "firmowym" proszę bardzo. Jak nie też można. Dlatego ponawiam pytanie i proszę o konstruktywne odpowiedzi or nothing. Pozdrawiam

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(02-12-2016, 21:11)cirrus_9109 napisał(a): Prosta lektura i krótki wniosek: mogą być dwa homologowane źródła światła cofania. Jeśli komuś zależy na tym "firmowym" proszę bardzo. Jak nie też można. Dlatego ponawiam pytanie i proszę o konstruktywne odpowiedzi or nothing. Pozdrawiam

Konstruktywnie zacytuję artykuł, na który się powołujesz:
Cytat: Powyższe wywody, oparte między innymi o stosowaną przez sądy praktykę orzeczniczą, wskazują jednoznacznie, że wyposażenie pojazdu w światła inne niż podane w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia jest dopuszczalne, jeśli światła te posiadają homologację, oraz nie są używane w ruchu drogowym. 

Odpowiedz
cirrus_9109
Zarejestrowani

(02-12-2016, 21:27)funkoval napisał(a):
(02-12-2016, 21:11)cirrus_9109 napisał(a): Prosta lektura i krótki wniosek: mogą być dwa homologowane źródła światła cofania. Jeśli komuś zależy na tym "firmowym" proszę bardzo. Jak nie też można. Dlatego ponawiam pytanie i proszę o konstruktywne odpowiedzi or nothing. Pozdrawiam

Konstruktywnie zacytuję artykuł, na który się powołujesz:
Cytat: Powyższe wywody, oparte między innymi o stosowaną przez sądy praktykę orzeczniczą, wskazują jednoznacznie, że wyposażenie pojazdu w światła inne niż podane w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia jest dopuszczalne, jeśli światła te posiadają homologację, oraz nie są używane w ruchu drogowym. 

Z zadady nie mam ochoty na bezłodną polemikę. Ale dla Funkocała zrobię wyjątek. Cytat który zapodałeś kolego odnosi się do zbyt dużej ilości oświetlenia z przodu u tirowca. Jak rozumiem musisz coś napisać jeszcze, ale o ile znowu czegoś nie przekręcisz, to mnie to wisi, co Ci w glowie piszczy. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi cirrus_9109 za ten post post:
  • leszek
TomaszB
Moderatorzy

Online
Zastanawiam się czy dało by rady przerobić lewą postojówkę, tę na klapie tak aby założyć tam żarówkę dwuwłóknową i realizować za jej pomocą postojówkę i przeciwmgielną a w miejsce przeciwmgielnej w zderzaku światło cofania z angola.

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi TomaszB za ten post post:
  • cirrus_9109, leszek
Tamik
Zarejestrowani

Ja założyłem pod zderzakiem światła do jazdy dziennej i robią mi za światła cofania.
A czy to zgodne czy niezgodne z przepisami to mi wisi.Ważne że widzę gdzie cofam.

Odpowiedz
[-] 6 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Tamik za ten post post:
  • cirrus_9109, gonas, h4jt, leszek, lolo001, Tomza
cirrus_9109
Zarejestrowani

Początkowo myślałem o takim rozwiązaniu jak Tamik, przyszło mi też do głowy dołożenie dodatkowej lampki przeciwmgłowej np. takiej z Nissana kaszki oraz założenie drugiej lampki cofania z anglika. Najbardziej podoba mi się pomysł zmiany żarówek w światłach  postojowych. Muszę pogadać z zaprzyjaźnionym elektrykiem. Dziękuję za pomysły . Pozdrawiam serdecznie .

Odpowiedz
Gostom
Zarejestrowani

Co do zmian nie homologowanych. Na wielu forach już siedziałem i właśnie w kontekście zmian w obrębie oświetlenia następuje jakiś niewytłumaczalna panika ;) Nie mówcie mi, że na całym świecie nie ma ani jednej lampy która by rozwiązała problem i była jednocześnie homologowana.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

[Obrazek: 2831916.png]
Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Nie wiem, po co przerabiać oryginalne lampy, skoro w ramach obowiązującego prawa, można dołożyć dodatkowe światła cofania.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości