Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Dziwne zachowanie się pedała hamulca


gblokers11
Zarejestrowani

I czyszczenie coś pomogło ? Pytam się bo mam ten sam problem ...

Odpowiedz
sportway
Zbanowani

A co się dzieje jeżeli wyłączysz kontrolę trakcji?

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

On nie ma kontroli trakcji raczej.
Chyba problem rozwiązany,bo cisza w temacie.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Gdyby to byla sprawa kotroli trakcji, to w czasie jazdy juz auto by krzyczalo kontrolkami itd ze sie załącza, albo ze nie dziala. Ale nic nie powiedzial zeby sie tak dzialo, wiec zalozylem ze kontroli trakcji tam nie ma... Poza tym, w SC I byl dostepny w ogole taki uklad ESP+ASR czy cos?

Odpowiedz
gblokers11
Zarejestrowani

Problem nie rozwiązany . Chodzi Ci o esp tak? bo i bez tego bez zmian . Pozostaje mi tylko wymienić jeszcze tarcze z tylu ale i to może nie pomoc .

Odpowiedz
marcin840402
Zarejestrowani

op Problem w tym temacie rozwiązałem a mianowicie pomogło demontowanie każdego czujnika i wymycie go w benzynie ekstrakcyjnej lub czyszczenie pierścieni od ABS-u szczotką drucianą na wiertarce, ponieważ po tych dwóch pracach wszystko wrócilo do normy.

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Czyli jednak...

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
marcin840402
Zarejestrowani

op Dokładnie.

Odpowiedz
maciekno
Zarejestrowani

Mam bardzo podobny problem w SCIphII. 1.6 16V z esp. Czasami delikatnie hamując czuję "mrowienie" na pedale hamulca. tak jakby się załączała pompa abs/esp. Kontrolka esp nic nie pokazuje. ABS/ESP działają prawidłowo. Błędów brak. Raczej nie mam mowy żeby jakieś koło faktycznie zaczynało się blokować. Oczywiście na wiosnę czeka mnie czyszczenie wszystkich wieńców i czujników. Powiedzcie mi jak w renault wygląda wyjmowanie czujników? tzn. jest szansa na wyjęcie w całości bez zniszczenia? moje doświadczenie z aut niemieckich jest takie że bez zniszczenia czujnika nie było szansy go wyjąćSad

[Obrazek: icon3.png]  
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Masz każdy czujnik przykrecony na srubke.Odkrecasz,wyjmujesz.
Jak wyglądają tarcze,nie mają bicia?

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości