Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Po zmianie licznika brak chwilowego spalania na wyświetlaczu


scrabi
Zarejestrowani

op Jak wiecie zmieniłem licznika na poliftowy , bo mój stary już zaczynał się kasować.
oczywiście pozamieniałem piny w kostce tak jak jest opisane w manualu co by radio działało.
Ale wszystko działa oprócz spalania chwilowego tzn do 30km/h są poziome kreski, a powyżej 30km/h wyświetla się 00.
podpowiecie co dalej robić? czy jeszcze jakieś piny trzeba zamienić czy już tylko Clip pozostaje?

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Ale czy chwilówka nie działa od 30 km/h?

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

no działa ale napisał że i tak wyświetla 00

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Po zmianie licznika była zrobiona konfiguracja pod Twoje auto ?

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

op
(26-12-2016, 19:49)Oktawiusz napisał(a): Po zmianie licznika była zrobiona konfiguracja pod Twoje auto ?
Po zmianie licznika byłem na podłączeniu pod clipa, bo tamten licznik był ze scenica z elektrycznym ręcznym, a ja mam zwykły i waliło mi komunikatem ''sprawdź hamulec postojowy,czy parkingowy'' jakoś tak. Koleś zmienił i pytałem się czy nic więcej nie trzeba mówił ze juz wszystko powinno być ok.
wychodzi na to że jednak jeszcze i to trzeba zmienić tak?

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
cukier
Zarejestrowani

Scrabi ten gość chyba w ogóle jakiś średnio kompetentny :P

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

op Cukier podjechałem to serwisu gdzie naprawiają tylko renault, byłem u nich już 3x żeby podpiąć sie od Clipa.
najwidoczniej masz rację mało obczajony skoro tak jak rozmawialiśmy przez tel mówił m iże skoro radio nie gra to znacczy że licznik jest bez wyświetlacza do radia.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(27-12-2016, 08:02)scrabi83 napisał(a): licznik jest bez wyświetlacza do radia
Nie ma czegoś takiego.
Albo przy montażu uszkodzone któreś złącze przewodów, albo uwalony licznik.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • cukier
scrabi
Zarejestrowani

op
(27-12-2016, 10:14)ko-ma napisał(a):
(27-12-2016, 08:02)scrabi83 napisał(a): licznik jest bez wyświetlacza do radia
Nie ma czegoś takiego.
Albo przy montażu uszkodzone któreś złącze przewodów, albo uwalony licznik.
nie no wiem , masz rację, ale tak sie tłumaczył ten gość co podłączał mi clipa bo zapomniałem pozamieniac piny kostce zaraz po zmianie licznika i nie działął wyświetlacz radia.
ale wracająć do mojego tematu dział mi wszystko ładnie tylko nie pokazuje chwilowego spalania.same zera.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Tak mnie to zastanawia, licznik musi dostawac sygnal o takim chwilowym spalaniu z .....? No wlasnie, a w ogole wczesniej Scrabi miales podawane spalanie chwilowe?
Nie wszystkie sc ph I mialy to podawane. U mojego ojca z 2004 roku tego parametru nie ma podawanego. Licznik oczywiscie ma przedliftowy. Ale idac tym tropem to skad licznik musi takie dane otrzymywac bo sam z siebie nie bedzie generowal wyniku spalania przeciez on tylko wyswietla.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości