Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

sączy się olej w okolicach odmy, coś "mokro"... w Renault Scenic


Fighter88888
Zarejestrowani

To z nerwow,tyle pracy a brak efektu
Wiec zrobilem wymiane silnika... caly osprzet ze starego silnika zostal wyczyszczony i wstawiony do nowego bloku silnika
Zlozylem calosc... odpalilem ,wiec wyjechalem z garazu , po przejechaniu 2km poczulem ze auto strasznie muli, na 4 biegu nie ma juz calkowicie mocy ,od 3tys obr dymi na czarno
Zadzwonilem po znajomego z clipem dogral mi wtrysk , sprawdzilismy korekcje byly ok , pozostaly dwa bledy przeplywka i egr
Na clip pokazuje ze napiecie zasilania przeplywki 0.03V a egr 0.60v
Temperature ,cisnienie doladowania i atm pokazuje normalnie
W tym problem ze nie mam pojecia co jest

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2016, 20:19 przez Fighter88888.)

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

(11-12-2016, 20:01)Mati napisał(a): dogrzewają komorę spalania podczas pracy na zimnym silniku
OK, a wiesz może jak długo to trwa? Bo kontrolka chwilkę świeci i gaśnie, a poza tym długa praca świecy chyba nie wpływa na jej kondycję.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(11-12-2016, 19:47)Lepus napisał(a): @ Fighter88888, tak czytam to co piszesz i za cholerę nie mogę tego zrozumieć. Opisz to jeszcze raz, ale na spokojnie, po kolei, co masz i co zrobione.
@ haszczurur nie przeceniasz sprawności świec? Powiem szczerze, że nie wiem jak one działają w naszych silnikach, ale pewnie tak jak w innych, czyli wspomagają rozruch zimnego silnika i na tym ich rola się powinna kończyć. Kiedyś to sprawdzę, ale z tego co o tym silniku wiem (na razie niewiele, fakt) czyli wtrysk bezpośredni, to nawet bez świec powinien zapalić. Tak jak w innych dieslach z bezpośrednim wtryskiem, gdzie w większości wogóle nie ma świec.
[/quot
Już nie raz komputer pokazywał różne informacje a okazywało się, że spalone były świece żarowe i to nie w jakichś innych modelach silników a w tych siedzących w Renault. Gdyby to było takie bez znaczenia to dlaczego przy np. brudnym bądź uszkodzonym zaworze EGR komputer potrafi wyświetlić błąd wtrysku? Co niby EGR ma do zasilania paliwem, a jednak. Przede wszystkim to nie wiadomo w jaki sposób montowany był ów silnik, jakiej jest mocy, jaki został założony osprzęt, jak to zostało podłączone. Z poprzednich wątków wynika, że popełnionych zostało kilka błędów między innymi montaż sprzęgła wprawdzie nie ma to bezpośredniego znaczenia na pracę tłoków czy turbiny ale może wskazywać, że błędów jest więcej. Nie wiadomo w jakiej kondycji był silnik przed montażem. Co innego jeżeli silnik jeździł w danym samochodzie i nagle coś się zepsuło a co innego jak trzeba krok po kroku analizować gdzie ktoś mógł popełnić błąd. Może podczas montażu została uszkodzona wiązka elektryczna może coś jest pozamieniane.

[quote="Fighter88888" pid="298300" dateline="1481483967"]To z nerwow,tyle pracy a brak efektu
Wiec zrobilem wymiane silnika... caly osprzet ze starego silnika zostal wyczyszczony i wstawiony do nowego bloku silnika
Zlozylem calosc... odpalilem ,wiec wyjechalem z garazu , po przejechaniu 2km poczulem ze auto strasznie muli, na 4 biegu nie ma juz calkowicie mocy ,od 3tys obr dymi na czarno
Zadzwonilem po znajomego z clipem dogral mi wtrysk , sprawdzilismy korekcje byly ok , pozostaly dwa bledy przeplywka i egr
Na clip pokazuje ze napiecie zasilania przeplywki 0.03V a egr 0.60v
Temperature ,cisnienie doladowania i atm pokazuje normalnie
W tym problem ze nie mam pojecia co jest
To kopcenie na czarno wskazuje na zły dobór mieszanki a to znowu daje podstawy do tego aby przyjrzeć się przepływomierzowi.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2016, 20:47 przez haszczurur.)

Odpowiedz
Fighter88888
Zarejestrowani

Dziekuje chlopaki za pomoc , mam wazne informacje ze screen clipa cos mi tu nie pasuje prosze sprawdzcie

http://www.fotosik.pl/zdjecie/ee90af63603ba2dc
http://www.fotosik.pl/zdjecie/5e42c2fff61bb41e
http://www.fotosik.pl/zdjecie/846315c9efb1f108

Odpowiedz
outchorn
Zarejestrowani

Witam serdecznie,

dzisiaj jak co jakiś czas, podniosłem maskę oraz ogarnąłem wzrokiem jak wygląda silnik pod pokrywą.
Do tej pory występowało jedno miejsce gdzie pocił się olej. Dzisiaj natomiast zauważyłem, że cały zawór odmy jest w oleju.
Trochę się zaniepokoiłem, ponieważ obawiam się, że olej trafia do Turbo, co oznacza, że jak tego nie naprawię za chwilę Turbo podanie.
Fotki zapoconych miejsc:
[Obrazek: 86357994a1d20211.jpg]
[Obrazek: 6a986f06bfcc72c3.jpg]
[Obrazek: 43254a6764e61bf5.jpg]
[Obrazek: 3a2f14d561d7b478.jpg]

Podejrzewam całkowicie zapchany odpływ Odmy.
Pytanie jak ją zdemontować?
Czy potrzebny do tego jest kanał?
Czy już po Turbo?
Olej pojawił się w przeciągu ostatnich 2 tygodniu. Ostatnio parę razy przydusiłem Sczeniaka do 4/4,5 K obrotów ale trwało to kilka sekund.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2017, 14:39 przez outchorn.)

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

Ogólnie dobrze typujesz. Separator najlepiej wymienić na nowy, bo kosztuje około 100 zł. przykręcany jest na 2x10, a od niego idzie wężyk w dół. wyczyść wężyk i spływ do którego trafia.

Odpowiedz
outchorn
Zarejestrowani

Separator - ODMA? ten plastik co jest obok bagnetu?
Oleju nie ubywa. Wyczyszczę i za 2 tygodnie po wypłacie zamówię zawór. Po czyszczeniu odmy (czy też jej wymianie) zdemontować i wyczyścić wszystkie przewodu, które idą do Turbo i za turbo?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2017, 15:27 przez Asia.)

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

(14-01-2017, 15:03)outchorn napisał(a): Separator - ODMA? ten plastik co jest obok bagnetu?
Oleju nie ubywa. Wyczyszczę i za 2 tygodnie po wypłacie zamówię zawór. Po czyszczeniu odmy (czy też jej wymianie) zdemontować i wyczyścić wszystkie przewodu, które idą do Turbo i za turbo?

Tak, odma to ta puszka z bagnetem, z której od góry idzie wąż do zaworu odmy, tego na górze silnika. Jeśli masz takie zapocenia to olej może być w układzie dolotowym i warto było by całość wyczyścić.

Odpowiedz
outchorn
Zarejestrowani

Dobra, dzis jest dość późno, a jutro niedziela wiec zabiore sie za to najszybciej za tydzien. Narazir to wyczyszcze a w przyszlym miesiacu kupie nowa membrane (zawor). Pytani jak wyczyscic uklad dolotowy. Zdemontowac wszystkie gumowe rury idace do turbo i od turbo? Da rade to zrobic bez rozbiorki podszybia? No i najwazniejsze, czym to czyscic? Benzyna ekstrakcyjna?

Odme odkrecam od gory i ciagne do gory czy od dolu trzeba cos odkrecac wyczepiac?

Dzisiaj to rozebrałem wszystko. Za turbo, przed Intercoolerem niestety był olej. Czym wypłukać intercooler?
Rozebrałem też zawór odmy, chyba jest do wyrzucenia? Wąż idący do miski oleju na dole cały w oleju. Wszysko wkoło tego węża również - przewody, blok silnika, obudowy...tragedia.
[Obrazek: 25559b72f8e5aab6med.jpg]
[Obrazek: c2f1ab6906ea7cd0med.jpg]
[Obrazek: d1937fc433afb6e1med.jpg]
[Obrazek: 128569c75d824446med.jpg]
[Obrazek: 2116b6f6cd4a8591med.jpg]
[Obrazek: 6ee4663fb18eac64med.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2017, 10:30 przez outchorn.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

od odmy idzie wężyk w dół do miski, tam jest kilka cm króciec, sprawdź czy jest dobry odpływ oleju z odmy do miski. Czy ten króciec nie jest zapchany, włóż tam jakiś kawałek druta czy coś ile cm wejdzie?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości