Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Automat pytania i odpowiedzi


tfelek
Specjalisci

op Witajcie mam pytanie bo znalazłem info ze w 2.0dci maja 6 biegów, a 1.9 DCI maja 4 biegi. Ktoś to potwierdzi ?

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Tak jest.

Odpowiedz
tfelek
Specjalisci

op No a jak ze spalaniem ? Albo może ktoś urzytkuje taka skrzynię ? Cos powie o niej .

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Podejrzewam że w 2.0dCi jest tiptronic, ja mam u siebie su01 pięcio biegową. Przy sliniku 2.2dCi spalanie w miescie 9-11 a na trasie 5,5-7. Co 60k km wymiana oleju. Plus automatu to taki że nikt nie przeginał na obrotach w silniku oraz brak dwumasy, bo zamiast niej jest konwerter który wytrzymuje ok.300-400k km

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
tfelek
Specjalisci

op A dzieki

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Jeszcze fajna rzecz w automacie to tzw. pełzanie - puszczasz hamulec bez dodawania gazu i auto się toczy jak na pół sprzęgle, fajna sprawa w korkach Biggrin

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi blazejk za ten post post:
  • wojmak
funkoval
Specjalisci

I kiepska zarazem, jeśli zapomnisz trzymać nogę na hamulcu (i walić ludziom z tyłu po oczach światłami stopu) lub wrzucić na N.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

lub na P Biggrin

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
SPECJAL
Zarejestrowani

(01-01-2015, 13:07)tfelek napisał(a): Witajcie mam pytanie bo znalazłem info ze w 2.0dci maja 6 biegów,

Mam takiego i polecam Thumbup.
Spalanie miasto 20 km do pracy + 20 km do domu średnia prędkość wg komp 28 km/h- 9 litrów ON, w tasie tempomat na 120 - 6,3 l, tempomat 160 - 9 l

Odpowiedz
tfelek
Specjalisci

op po Wawce koło 10L pokazuje komp , automat momentami mnie zaskakuje i fajnie zmienia biegi , czasem tylko przeciąga , ale po programie nie będzie mi to przeszkadzać

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości