Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Dymi i ciężko odpala


cviatec
Zarejestrowani

w lagunie 1,9 nic nie pokazuje,moj palił jedził,po zakupie clipa pierwsze podłączenie i błąd wszystkie 4 świeczki umarłyBiggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2016, 18:05 przez cviatec.)

Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

(22-11-2016, 17:13)Mati napisał(a): a 1.9 pokazuje? jeśli tak to co takiego piszę?

Mi przy spalonych świecach zawsze wyskakiwał service i check injection.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

mam jedną świecę martwą, na desce zadnych komunikatów, rozruch nie jest utrudniony.
A że człowiek leniwy - tak już drugi sezon.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • cviatec
pawelli
Zarejestrowani

(22-11-2016, 17:19)bartas napisał(a):
(22-11-2016, 17:13)Mati napisał(a): a 1.9 pokazuje? jeśli tak to co takiego piszę?

Mi przy spalonych świecach zawsze wyskakiwał service i check injection.

Mnie wyskakiwał i wyskakuje cały czas ;)

W 1,9 dci - wyskakuje przy zimnym silniku. Na ciepłym silniku już błąd się nie wyświetli
W 1,5 dci - nie ma sygnalizacji na desce

Odpowiedz
robii
Zarejestrowani

Mnie nie wyskakiwał błąd przy zimnym silniku. jedna świeca była spalona

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Błąd "check injection" mi wyskakiwał jak miałem 1 świeczkę uwaloną. I to tylko na zimnym. Jak się trochę rozgrzał, to po odpaleniu błąd znikał. Nie stwierdziłem żadnego pogorszenia rozruchu. Podejrzewam, że i bez sprawnych świec jak kolega wyżej pisał, odpalał by bez problemu, no, może przy większych mrozach mogły by być jakieś problemy. Przecież te silniki to jest bezpośredni wtrysk.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

Mam tak samo,
Upaloną świeczkę mam od kilku lat i nawet przy -25 C palił od strzała. Trochę wówczas pokopcił - ale z odpalaniem problemu brak

Odpowiedz
kamil2266
Zarejestrowani

op Witam
Poruszam problem ponownie ponieważ wymiana świec nie pomogła i dalej ciężko odpala, a poza tym przy próbie odpalenia pojawia się komunikat "awaria wtrysku", ale po chwili znika czy to oznacza że należy wymienić wtryskiwacz , czy na razie nie ma się czym martwić ?

Odpowiedz
Mirek73
Zarejestrowani

Podepnij CLIP i wszystko się wyjaśni

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(27-12-2016, 08:57)kamil2266 napisał(a): Witam
Poruszam problem ponownie ponieważ wymiana świec nie pomogła i dalej ciężko odpala, a poza tym przy próbie odpalenia pojawia się komunikat "awaria wtrysku", ale po chwili znika czy to oznacza że należy wymienić wtryskiwacz , czy na razie nie ma się czym martwić ?

Komunikat sprawdź wtrysk pojawia się niemalże podczas większości usterek, wcale nie oznacza to, że należy któryś wtrysk wymienić ale nie należy tego wykluczać. Moim zdaniem należy podpiąć clip, sprawdzić korekty wtrysków oraz parametry innych podzespołów chociażby moduł świec żarowych. Testy należy wykonać również na obciążeniu czyli podczas jazdy samochodem. U mnie po wymianie silnika pokazywało sprawdź wtrysk, clip pokazał uszkodzenie modułu świec żarowych. Wymieniłem świece (były stare ale dobre), psiknąłem płynem do poprawy kontaktu elektrycznego we wtyczkę od modułu i błędu już nie było. Niedługo po tym wywaliło błąd sprawdź wtrysk i clip wykazał, że turbina przeładowuje, wymieniłem turbinę i błędu nie ma. Fakt, że przy żadnej z opisanych usterek samochód nie miał problemu z odpaleniem może z tego względu, że wszystko to działo się o ile dobrze pamiętam sierpień/wrzesień tego roku i temperatury były mocno dodatnie. U szwagra w M II 1.9 dci wywalało sprawdź wtrysk samochód wchodził w tryb serwisowy, po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko było dobrze aż do ponownego wyświetlenia błędu no i w końcu padła turbina. W twoim przypadku problem może leżeć w układzie zasilania paliwem nie koniecznie wtrysk ale pompa wysokiego ciśnienia, może jakiś zawór. W tych przypadkach też będzie komunikat o wtrysku.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości