Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE uszczelniacze zaworowe


cezar123
Zarejestrowani

op witam mam pytanie
czy da radę wymienić usczelniacze zaworowe bez demontażu głowicy w renaut scenic 1.9dci 2004
może jakaś dokładna instrukcja naprawy
TomaszB napisał 12-11-2016, 18:49:
Pierwszy post zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś przy rejestracji, powinien znajdować się w Powitaniach http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania .
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016, 18:49 przez TomaszB.)

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

Trzeba zdejmować głowicę.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

A przy okazji zrobić pierścienie

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Vexus
Znam magików co potrafią to zrobić :-) wykręcaja świece , w to miejsce wykręcają specjalnie dorobiną przejściówkę do przewodu kompresora, podają ciśnienie i w ten sposób zapobiegają wpadnięciu zaworu podczas wymiany uszczelniacza :-) czyli reasumując da to się zrobić.

Wysłane z mojego Lenovo TB2-X30L przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

teoretycznie w niektorych silnikach jest to mozliwe... Jesli tlok w gmp bedzie prawie podpieral zawor to da rade zdjac zabezpieczenia. miske, sprezyne i zdjac uszczelniacz, a pozniej zmontowac to. Na samym sprezonym powietrzu raczej nie da sie nadmuchac zeby sie zawor nie poddal przy nacisku tylko sama sprezyna..
Nie wiem tylko jak tloki scenica wygladaja i ile tam jest miejsca czy sie zawor oprze na tloku na tyle...

Tyle, ze to taka gowniana robota, za przeproszeniem, bo prawidlowo to powinno sie rozebrac wszystko, poczyscic, zaworki przetrzec ladnie itd...
Wiec to taka robota na gwalt, dorazna raczej zeby zmienic uszczelniacz bez sciagania glowicy... Prawie druciarstwo zeby kogs drugiego wsadzic z tym na mine...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016, 00:30 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi A2-eR11 za ten post post:
  • haszczurur




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości