Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE [SCIII] - zimny nawiew z pod przedniego schowka


tomibaranek
Zarejestrowani

op Witajcie.

Podczas ostatniej dłuższej wycieczki moja lepsza połówka wyczuła zimny lekki nawiew z pod schowka naprzeciw pasażera. Chłód wydobywa się tylko kiedy auto jest w ruchu, z lewej strony pod schowkiem zlokalizowana jest dysza nawiewu z układu wentylacji/klimatyzacji, natomiast "tajemniczy powiew" chłodu występuje prawie na całej szerokości schowka. Można go dokładnie wyczuć wkładając rękę pod schowek w miejsce gdzie kończy się część stała schowka, a zaczyna się część ruchoma (otwierany front) schowka.

Czy schowek jest wentylowany w jakiś inny niż mechaniczny sposób - tzn. w sposób swobodny kiedy auto jest w ruchu ?? Czy w Waszych Szczeniaczkach też to występuje ??
Bardzo proszę o pomoc w temacie.

Pozdrawiam.

[Obrazek: 1400169.png]
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Zdaje się, że na forum gdzieś pokutuje instrukcja wymiany filtra kabinowego, tam jest pokazana rurka chłodząca schowek (tzn. nawiew do schowka).

Odpowiedz
tomibaranek
Zarejestrowani

op tak, oglądałem np. film na YT kolegi konektorMT, 

na pierwszym zdjęciu z filmu zaznaczyłem mniej więcej miejsce na obudowie schowka, z którego "wydobywa" się ten lekki powiew chłodu
   

na drugim zdjęciu zaznaczyłem ten wężyk, o którym wspominasz funkoval
   


tylko teraz pytanie:
a) jeśli klimatyzacja jest wyłączona to w zimie do schowka wchodzi zimne zewnętrzne powietrze, a w lecie ciepłe ??
b) jeśli klimatyzacja jest włączona to do schowka wchodzi powietrze tylko i wyłącznie o temperaturze nastawionej na panelu klimatyzacji czy w dalszym ciągu o temp. powietrza zewn. ??

zaznaczę, że w zimie w ogóle nie włączam klimy, więc może dlatego ten dziwny przypadek zaobserwowałem,
jutro zaślepię ten wężyk czymś tymczasowym i zobaczę czy dało to jakiś efekt, bo na prawdę jest przy nieprzyjemnie odczuwać ten chłód na nogach przy obecnych temp. na zewn.

[Obrazek: 1400169.png]
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Jeszcze inna opcja - jest gdzieś nieszczelność na pokrywie filtra kabinowego.
Z tego, co się orientuję, do schowka idzie bezpośrednio z zew. po filtrze.

Odpowiedz
tomibaranek
Zarejestrowani

op zatkanie nawiewu do schowka nic nie dało, efekt zimnego nawiewu na nogi w dalszym ciągu występuje :/
na weekendzie trzeba będzie wybebeszyć schowek z auta i dokładnie się temu przyjżeć

[Obrazek: 1400169.png]
Odpowiedz
tomibaranek
Zarejestrowani

op no i temat "tajemniczego zimnego nadmuchu" z pod schowka rozwiązany Biggrin

przyczyna bardzo blacha - poprzedni właściciel (lub jakis serwisant) przy wymianie filtra kabinowego niewłaściwie założył zaślepkę kieszeni filtra i zimne powietrze tłoczone przez wentylator uciekało wprost na stopy pasażera

[Obrazek: 1400169.png]
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi tomibaranek za ten post post:
  • funkoval
funkoval
Specjalisci

Czyli miałem nosa Thumbup

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • tomibaranek
kudys11
Zarejestrowani

Czy między obudową a zaślepką powinna być jakaś uszczelka?

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Nie, nie kojarzę, aby była. Kształt pokrywy - zaślepki ma zmniejszyć przedmuchy - wchodzi w obudowę i ma rant na krawędzi.

Odpowiedz
kudys11
Zarejestrowani

Pytam bo u mnie zaślepka jest włożona prawidłowo, rurka od schowka również, a mimo to są przedmuchy zimnego powietrza. Bardziej z tylnej dolnej części obudowy filtra kabinowego.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości