Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

"Strzelające" wycieraczki


Kapitan Powolny
Zarejestrowani

op Witam Szanowne Grono.

Mam taki oto problem. Po uruchomieniu wycieraczek pracują one płynnie, ale w ruchu powrotnym od wycieraczki kierowcy słyszalny jest trzask- "strzelanie" jakby układ delikatnie o coś haczył, Rozebrałem podszybie i każde połączenie mechanizmu spryskałem olejem penetrującym. Tak samo zrobiłem z trzpieniami wycieraczek.

Niestety ale pomogło na chwilę.

Pytanie czy czeka mnie ściąganie wycieraczek i czyszczenie czy dźwięk pochodzi od innego elementu

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
Rysal
Zarejestrowani

Nie wiem czy w SC I są, ale pewnie łożyska do wymiany.

Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

Online
Śmiem przypuszczać że dokonują swojego Żywota.. trzeba rozebrać i przesmarować silownik

Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

op
(15-11-2016, 21:57)jarpen napisał(a): Śmiem przypuszczać że dokonują swojego Żywota.. trzeba rozebrać i przesmarować silownik

Przesmarowałem olejem w spray'u z dodatkiem MoS2 wszystkie połączenia ruchome jakie widziałem po zdjęciu podszybia

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

Online
Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że najlepiej byłoby rozebrać cały mechanizm i nasmarować. Tylko wiem ze z tym są zawsze problemy. Ale próbuj może akurat się uda

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości