Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Piszczące hamulce


jarko
Zarejestrowani

W końcu znalazłem chwilę czasu na zerknięcie do piszczących hamulców. Po kolejnym ~1k km hamowania "tramwajem", w akcie desperacji zakupiłem pastę Plastilube od ATE. Ma ona za zadanie m.in. zmniejszyć odgłosy piszczenia.
Rozebrałem, przeczyściłem, nałożyłem pastę i poskładałem do kupy. Na razie przeleciałem ok 100km - jest cisza, pytanie jak długotrwały będzie efekt? Się okaże...

W załączeniu kilka fotek jak wyglądają klocki Valeo po przelocie ~2k km. Zastanawiają mnie rysy na brzegach klocka, które występują tylko na tych, które mają kontakt z tłoczkiem. Klocek umieszczony po przeciwnej stronie zacisku, ma jednolitą powierzchnię bez rys.

Nigdy nie miałem takich akcji z hamulcami i nie przyglądałem się klockom jakoś szczególnie. Na tych egzemplarzach widać jakby połyskujące drobiny metalu - to norma?

Załączone pliki

Miniatury
           

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

klocek z jednej strony dość mocno zużyty... wydaje się jakby w trakcie hamowania klocek nie przelegał całą płaszczyzną do tarczy, czy klocki były "dobrze" osadzone w trakcie montażu? Lekko włożone?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
jarko
Zarejestrowani

Klocki założone beż użycia narzędzi czy siły.
Na obydwu końcach  klocka są takie rysy, jedynie powierzchnia, na którą po przeciwnej stronie naciska tłoczek, jest gładka.
Na obydwu kołach taka sama sytuacja.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

jeśli piszczą to są pewnie za twarde, a może ich przegrzałeś i się zeszkliły? na jednym zdjęciu się strasznie świeci a to również może być przyczyna piszczenia

a masz pod nimi te blaszki po których chodzi klocek? może klocek jest zbyt luźny???
"Najczęściej spotykanym problemem jest piszczenie podczas lekkiego wciśnięcia hamulca przy małej prędkości. Lekko dociśnięty klocek do tarczy hamulcowej wpada w bardzo małe wibracje które objawiają się piszczeniem."

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2016, 11:13 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
jarko
Zarejestrowani

(29-08-2016, 11:11)Mati napisał(a): a masz pod nimi te blaszki po których chodzi klocek? może klocek jest zbyt luźny???

Blaszki są. Wspomniana wcześniej pasta została zastosowana w tych miejscach oraz na powierzchni stryku tłoczka hamulcowego z klockiem.
Możliwe, że klocki mają zwyczajnie twardą charakterystykę. Jak znów zaczną piszczeć, będzie trzeba je zamienić na coś innego.

Czy się zeszkiły? Raczej nie. Specjalnie ustawiłem im taki kąt padania światła aby wyodrębnić te metaliczne drobiny. Nie przypominam sobie również żebym je katował zaraz po montażu - tylko delikatne traktowanie hamulca, aby wszystko się ułożyły.

Nie wiem czy zwracacie na to uwagę, niektórzy producenci oferują klocki z tzw. "podkładką antywibracyjną"  (zdjęcie zapożyczyłem). Moje Valeo takich nie miały.
[Obrazek: IMG_0656.JPG]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2016, 14:37 przez jarko.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

a na starych nie miałeś? ja przekładałem sobie te blaszki

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
jarko
Zarejestrowani

Stare klocki też nie miały.

Odpowiedz
Scenic_2000
Kobiety

Zauważyłam, że w czasie hamowanie z tyłu wydobywa się dziwny dźwięk jakby coś piszczało czy tarło (trudne do określenia) wtedy gdy nacisnę pedał hamulca. Ten dzwięk nie jest za każdym razem.
Klocki hamulcowe były wymienione dwa albo trzy lata temu. Nie hamuję ostro.
Co to może być?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2018, 14:33 przez Scenic_2000.)

Odpowiedz
PunkRock86
Moderatorzy

Czy macie jakieś doświadczenie z klockami Kamoka ? Szukam klocków do Espace 3. Może coś polecicie ?

Whistling Żłopię browar, jaram szlugi,nie ma na mnie żadnej siły.
Byłem punkiem, jestem punkiem, będę punkiem do mogiły.


Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
Napewno nie kamoka
Kup TRW ATE Textar

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości