Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Led H7


JERZY
Zarejestrowani

Zawsze można do czegoś się przyczepić (nieoryginalna szyba czołowa. chińskie opony, zmatowiałe reflektory, tanie klocki hamulcowe i tak bez końca).
Nie przekonuje mnie to. Gdzie na reflektorze (może przeoczyłem) wskazówka, że mam stosować tylko i wyłącznie H7 ?

EDIT po 10 minutach: Specjalnie zszedłem do garażu, uzbrojony w (LED-ową) latarkę. Przeczesałem soczewkowe reflektory w poszukiwaniu wskazówek co
do rodzaju źródeł oświetlenia. Nic, żadnego najmniejszego napisu, żadnej wskazówki, ani z zewnątrz, ani pod maską. Ciekawe jak teraz pan policjant lub pan
prawnik zechce mi coś udowodnić? Że fabryka LED nie wypuszczała? No to co? Dokupiłem odpowiednie reflektory i jest OK ...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2016, 12:32 przez JERZY.)

Clip podlaskie 602 158 631
Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

(29-11-2016, 20:18)JERZY napisał(a): Jeżeli okazałoby się, że różnica między soczewkami do LED i H7 jest tylko formalna, to pozostałoby tylko precyzyjne ustawienie. Szukałem wątku z dyskusją o ledach i nie znalazłem (chociaż temat był wałkowany kilka razy).
Naprawdę wystarczy odrobina wysiłku żeby znaleźć... choćby tu: http://www.scenic-forum.pl/Watek-nowe-os...nie-h7-led

(29-11-2016, 20:18)JERZY napisał(a): Zawsze można do czegoś się przyczepić (nieoryginalna szyba czołowa. chińskie opony, zmatowiałe reflektory, tanie klocki hamulcowe i tak bez końca). Nie przekonuje mnie to. Gdzie na reflektorze (może przeoczyłem) wskazówka, że mam stosować tylko i wyłącznie H7 ?
Nieznajomość przepisów nie powoduje, że ich nie ma. Twój brak wiedzy o lampach samochodowych nie upoważnia Cię, do ich przerabiania, choć oczywiście, nikt Ci tego nie zabroni, ani Cię nie zamknie za to, jednak konsekwencje Twojego "To jest moje auto i mogę z nim zrobić co chcę i nikt mi nie zabroni" mogą być w skrajnym przypadku tragiczne. Ja proszę tylko o zastanowienie poważne nad tego typami przeróbkami i czy jest to naprawdę konieczne i warte ryzyka jakie z sobą niesie.
W temacie wiedzy na temat lamp samochodowych polecam polecam wpisać w najpopularniejszą przeglądarkę następujace słowa: "Wszystko o światłach: homologacje, przepisy - wiedza w pigułce" i wybrać pierwszy link z forum z gwiazdą w logo.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2016, 12:41 przez michumal.)

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi michumal za ten post post:
  • neophyte
JERZY
Zarejestrowani

Kolego, wątek przez Ciebie zalinkowany jest zbiorem opinii na tema, że" moja babcia dowiedziała się od swojej przyjaciółki, która słyszała od przyjaciółki, że"...
Dalej piszesz o nieznajomości prawa bla bla bla. A Ty znasz to prawo? Więc może wskaż mi odpowiedni jego ustęp, który zabrania mi przerobienia
mojego pojazdu z oświetlenia żarnikowego na LED. Jestem tego pewny (bo już to robiłem) że na ksenon można przerobić, byle zapewnić odpowiednie reflektory z
instalacją samopoziomowania oraz spryskiwacze lub wycieraczki reflektorów. Pojazd tak przerobiony (opel omega) przeszedł badania i nigdy nie miałem z tym problemu.
Powiedz więc, dlaczego prawo miałoby mi zabraniać oświetlenia LED? Proszę o argumenty - bla bla bla o żonie i jej słabym wzroku to Twoja nic nie wnosząca opinia.

Clip podlaskie 602 158 631
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(30-11-2016, 12:17)JERZY napisał(a): Nic, żadnego najmniejszego napisu, żadnej wskazówki,
Korpus lampy, konkretnie wewnętrzna powierzchnia odbłyśnika. Obok znacznika daty produkcji i oznakowania homologacyjnego E

(30-11-2016, 12:57)JERZY napisał(a): wskaż mi odpowiedni jego ustęp, który zabrania mi przerobienia
mojego pojazdu z oświetlenia żarnikowego na LED
Przepisy o homologacji

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2016, 13:00 przez ko-ma.)

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
JERZY
Zarejestrowani

(30-11-2016, 12:59)ko-ma napisał(a):
(30-11-2016, 12:17)JERZY napisał(a): Nic, żadnego najmniejszego napisu, żadnej wskazówki,
Korpus lampy, konkretnie wewnętrzna powierzchnia odbłyśnika. Obok znacznika daty produkcji i oznakowania homologacyjnego E

(30-11-2016, 12:57)JERZY napisał(a): wskaż mi odpowiedni jego ustęp, który zabrania mi przerobienia
mojego pojazdu z oświetlenia żarnikowego na LED
Przepisy o homologacji

Na wewnętrznej powierzchni odbłyśnika nie ma żadnego napisu, przynajmniej tam gdzie mogę dosięgnąć wzrokiem.
Czy mam rozumieć, że homologacja zabrania mi stosowania LED w "ledowych" reflektorach?

Clip podlaskie 602 158 631
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi JERZY za ten post post:
  • ko-ma
ko-ma
Zarejestrowani

Jeśli konkretna lampa skonstruowana została dla takiego źródła światła (a zaręczam, że do Scenica II takie lampy po prostu nie istnieją) to czemu nie?
Widzę, że tłumaczenie problemu będzie równie trudne, jak swojego czasu moja wojna z kierowcami w firmie, którzy żądali żarówek H4 z cokołem żarówki R2 "bo takie istnieją".
Zdziwiło ich, ze na opakowaniach jak byk stało "nie do użytku w Europie" i to w czasach jeszcze przed Unią. BiggrinD

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Poki co lampy nie sa dopasowane w starszych autach do oslugi żarówek LED - tak jak kolega Ko-ma napisal. Ale być moze w przyszlosci wymyślą takie żarówki w technologii LED, które będą posiadaly homologacje do uzytku w zwyklych reflektorach. Wtedy bedzie mozna takie sobie zakładać, ale poki co jeszcze takie nie istnieją. Producenci typu Osram i Philips czy inni znani pracuja nad takimi rozwiązaniami, bo to dla nich interes jest. Tyle ze sporo wody w Wiśle upłynąć moze zanim dopuszczone beda homologowane żarówki LED do uzytku w naszych lampach.

Odpowiedz
JERZY
Zarejestrowani

Problem rzeczywiscie nie jest byle jaki. Sam nie mam zamiaru przerabiać niczego na LED, ponieważ mam za sobą historię z przeróbkami na ksenon i wiem
ile problemów, głównie finansowych z tego wynika. Nikt mi jednak nie będzie mydlił oczu jakimiś homologacjami. Po prawdzie, kupując żarówkę również
nie można mieć pewności, że jej producent postarał się o homologację. A co dopiero reflektory, które nie posiadają żadnych cech je szeregujących ...
Konia z rzędem temu, który udowodni, że nie można w nich stosować źródła światła w technologii LED.

Clip podlaskie 602 158 631
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi JERZY za ten post post:
  • krosser
ko-ma
Zarejestrowani

(30-11-2016, 13:44)JERZY napisał(a): Konia z rzędem temu, który udowodni, że nie można w nich stosować źródła światła w technologii LED.
Wystarczy podejście negatywne: nigdzie jednoznacznie nie podano, że można.
P.S.
Dawaj konia...

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • JERZY
JERZY
Zarejestrowani

(30-11-2016, 14:53)ko-ma napisał(a):
(30-11-2016, 13:44)JERZY napisał(a): Konia z rzędem temu, który udowodni, że nie można w nich stosować źródła światła w technologii LED.
Wystarczy podejście negatywne: nigdzie jednoznacznie nie podano, że można.
P.S.
Dawaj konia...[/quote
(30-11-2016, 14:53)ko-ma napisał(a): [quote="JERZY" pid="295449" dateline="1480509896"]Konia z rzędem temu, który udowodni, że nie można w nich stosować źródła światła w technologii LED.
Wystarczy podejście negatywne: nigdzie jednoznacznie nie podano, że można.
P.S.
Dawaj konia...

Trzeba więc podchodzić pozytywnie. Twoja chęć zdobycia konia spełzła na niczym. No prawie na niczym, bo piwo leci Biggrin

Clip podlaskie 602 158 631
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości