Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Led H7


krosser
Zarejestrowani

Czyli uwazacie że w tej chwili jak mam zalożone ksenony + samopoziomowanie + spryskiwacze do lampy z soczewka ktora jest taka sama jak w oryginale do ksenonu to jest wbrew prawu?...:-)

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

Cheers  
Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

No cóż... A na lampie masz podany jakie źródło światła?
[Obrazek: adasdsa-cff1f1d24a0b3ef932e19591.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2016, 20:59 przez michumal.)

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Należy zauważyć, że oznaczenia C R należą do lamp z klasycznymi żarówkami żarowymi ( D2 )

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

C i R to jak słusznie napisałeś żarówki z żarnikiem wolframowym z próżnią wewnątrz bańki, między innymi kiedyś w starszych modelach malucha...
HC i HR jak podano w tabeli, to ta sama technologia, jednak zamiast próżni mamy wpuszczony gaz - halogen lub mieszaninię różnych gazów szlachetnych z przewagą halogenu, w otoczeniu którego żarnik świeci jaśniej i ma dłuższą żywotność, halogen powoduje po wyłączeniu prądu powrót części cząsteczek wolframu, które odparowały w trakcie świecenia z powrotem do drucika.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
cassiopeia
Zarejestrowani

(30-11-2016, 16:27)Chayan napisał(a): jest gdzieś jakiś przepis który zabrania montażu żarówek led, do lamp h7
homologacja HC i HR wyraźnie mówi o źródle swiatła halogenowym a nie ledowym

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi cassiopeia za ten post post:
  • Chayan
A2-eR11
Zarejestrowani

do czasu gdy i jesli LEDY dostana homologacje do zastosowania w takich lampach, a raczej to nastapi, bo to niezla kasa bedzie dla producenta takich zarówek. Jeszcze jak bedzie to opatentowane to bedzie mial monopol na takie rozwiazanie. Predzej czy pozniej to nastapi. A poki co tam gdzie byl halogen to musi byc halogen.

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Szczerze wątpię, że to nastąpi. Obawiam, się że jest to technicznie mało prawdopodobne, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Dioda led jest punktowym źródłem światła i nawet jeżeli udałoby się ją przerobić na źródło zbliżone do żarówki wolframowej, to obawiam się, że taka żarówka mogłaby być diabelnie droga i łatwiej będzie poczekać na lampy led dedykowane do danego auta.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Dla tych co nie znaleźli homologacji na lampie, zrobiłem zdjęcie swojej lampy, widać to od razu na górze lampy na szkle/plastiku:

[Obrazek: 429_imag1396.jpg]

Jak widać lampa ma homologacje na HC - halogen mijania, HR - halogen drogowe oraz DCR - ksenon mijania i drogowy, u mnie jest akurat ksenon mijania i halogen drogowy.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2016, 12:30 przez michumal.)

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
JERZY
Zarejestrowani

Będą wynagradzać za zmodyfikowane oświetlenie.  ;)

http://www.tvp.info/28142570/ruszyla-akc...ieczenstwo

Clip podlaskie 602 158 631
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi JERZY za ten post post:
  • Mati
cassiopeia
Zarejestrowani

nic nie wynika z tego artykułu...

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości