spryskiwacze szyby, ,,piszczenie'' wycieraczek

kieras26
Zarejestrowani

witam, pierwszy problem dotyczy wycieraczek a mianowicie ,,przeskakiwaniu ''wycieraczki po szybie, co za tym idzie dźwięk, który mnie tak irytuje, że masakra. Wycieraczki mają 2 tygodnie.
2 rzecz spryskiwacze. raz działa od strony kierowcy raz od pasażera, wymieniłem cały przewód od zbiornika, kupione nowe dysze,  a  płyn i tak leci jak chce az na prawo raz na lewo
jakieś sugestie? ( jak zdjąć ramie wycieraczki lewe zapieczone  na  amen wd-40 nic nie daje. . . )

Odpowiedz
pio555
Moderatorzy

(30-11-2016, 22:13)kieras26 napisał(a): 2 rzecz spryskiwacze. raz działa od strony kierowcy raz od pasażera, wymieniłem cały przewód od zbiornika, kupione nowe dysze,  a  płyn i tak leci jak chce az na prawo raz na lewo
jakieś sugestie?
pompka spryskiwacza daje za słabe ciśnienie

Inspekcje przedzakupowe samochodów
Radom i okolice E-mail
https://www.facebook.com/radomskiespotyrenault/

Odpowiedz
Mati
Moderatorzy

(30-11-2016, 22:13)kieras26 napisał(a): raz działa od strony kierowcy raz od pasażera, wymieniłem cały przewód od zbiornika, kupione nowe dysze,  a  płyn i tak leci jak chce az na prawo raz na lewo
od pompki idzie jeden przewód na przednią szybę, tylko się rozdziela, myślę że to słabo dająca pompka,

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Co do "przeskakiwania" wycieraczek, pewnie łożyska do wymiany.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
Mati
Moderatorzy

w SI? bardziej bym powiedział że zbyt mocno dolegają do szyby a zimno i guma bardziej twarda

Odpowiedz
pio555
Moderatorzy

(01-12-2016, 07:55)Lepus napisał(a): Co do "przeskakiwania" wycieraczek, pewnie łożyska do wymiany.
w SI nie ma łożyska

Inspekcje przedzakupowe samochodów
Radom i okolice E-mail
https://www.facebook.com/radomskiespotyrenault/

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

A ja bym sprawdził jednak te przeguby. S I chyba ma pantograf? Jak nie ma klasycznych łożysk, to ma przegubowe mocowania części składających się na cały mechanizm. Każdy luz, wybicie przegubów będzie skutkować skokową pracą.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości