Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

usterka elektroniki


cezar123
Zarejestrowani

op u\Witam

Mam scenica od2 lat, od początku pali mi się komunikat   defailance electronique {usterka elektroniczna}. Czy ktoś z was spotkał się z tym problemem,
czy można to usunąc. Całe oświetlenie uzupełniłem wszystkie punkty elektryczne sprawdziłem. Nie wpływa to na jazde ale warto to usunąc. Proszę o jakieś rady.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Clipa podłączałeś?

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
cezar123
Zarejestrowani

op Tak był podłączony nic nie wykazało.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Nie ma takiej opcji
Każda usterka która jest ma desce ma odzwierciedlenie w Clipie
Na pewno to był Clip?

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

to usterka elektroniczna, clip musi prawdę powiedzieć.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
adamos111
Zarejestrowani

(01-12-2016, 07:58)pio555 napisał(a): Nie ma takiej opcji
Każda usterka która jest ma desce ma odzwierciedlenie w Clipie
Na pewno to był Clip?
I tu się nie zgodzę.Miałem kiedyś podobny przypadek w SCII,ten sam komunikat,błędów w Clipie brak.Problemem i monitowaniem usterki na desce była zła konfiguracja licznika względem auta lub UCH.Czyli u mnie było tak że w konfiguracji było zaznaczone że auto ma mieć czuj.ciś. w kołach,a fizycznie ich nie było,auto nie posiadało.Czyli w liczniku i UCH powinna być taka sama.To było przyczyną wyświetlania w/w komunikatu.

Odpowiedz
cezar123
Zarejestrowani

op to musze podjechać do kogos innego
dzięki za podpowiedz

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

(01-12-2016, 08:45)Mati napisał(a): to usterka elektroniczna, clip musi prawdę powiedzieć.
(01-12-2016, 07:58)pio555 napisał(a): Każda usterka która jest ma desce ma odzwierciedlenie w Clipie

Nie do końca tak jest. Może być błąd w konfiguracji, może być zwarcie, brak masy, wilgoć w skrzynce bezpieczników lub w innych układach elektronicznych

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

(01-12-2016, 07:05)cezar123 napisał(a): u\Witam

Mam scenica od2 lat, od początku pali mi się komunikat   defailance electronique {usterka elektroniczna}. Czy ktoś z was spotkał się z tym problemem,
czy można to usunąc. Całe oświetlenie uzupełniłem wszystkie punkty elektryczne sprawdziłem. Nie wpływa to na jazde ale warto to usunąc. Proszę o jakieś rady.

wg. mnie skrzynka BSI - wyczyścić, wypsiikać i sprawdzić czy się poprawiło.
Jak kiedyś czyściłem styki i wypinałem wstyczki - to wyświetlił mi się taki komunikat.

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

Podpinam sie pod temat.
Ludziska wyświetliło mi komunikat.USTERKA ELEKTRONIKI.
przed chwilką zobaczyłem że auto odpalone stoi na luzie ręczny puszczony(mam zwykły na linkę) a tu świeca mi się wszystkie światła stop.
mało tego jak zgaszę auto i na zapłonie wciskam pedał hamulca to zapalają mi sie pozycje z przodu i podświetlenie deski i radio.
O co kaman.........
Ten mróz mnie wykończy całkiem chyba...............

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości