Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

usterka elektroniki


Oktawiusz
Zarejestrowani

Mokro w R2 lub skrzynce bezpieczników. Raczej to drugie.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

Oktawiusz o ktorej skrzynce mowisz....
bo sa 3...

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
niuniek24w
Zarejestrowani

(08-01-2017, 18:48)Oktawiusz napisał(a): Mokro w R2 lub skrzynce bezpieczników. Raczej to drugie.
Mam to samo. Dziś dobrałem się do złącza pod fotelem kierowcy. Nie wygląda na zniszczone. Potraktowałem kontaktem. Komunikat o usterce elektroniki wyświetla się nadal tak samo jak komunikat o awarii hamulca postojowego. Tylne szyby także nie reagują.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Naprawa modułów UPC SCENIC II MEGANE II.
Kodowanie kart i kluczyków Renault, Diagnostyka CLIP, Konfiguracja sterowników,Crash Data AirBag.
Odpowiedz
niuniek24w
Zarejestrowani

Panowie dobrałem się dziś do kostki. Siedem kabelków było oderwanych. Kostkę wyrzuciłem i teraz szyby działają. Hamulec postojowy zaciąga i puszcza ręcznie, ale u automacie tylko zaciąga. Jak wyjmę bezpiecznik 25 A to po ruszeniu autem puszcza. Kolejne zaciągnięcie i już automatycznie hamulca nie zwalnia. Przed naprawą automat działał.

EDIT. Pojeździłem trosze Scenicem i wszystko działa. Ręczny zaciąga i puszcza i ręcznie i automatycznie. Na desce nadal pali mi się usterka elektroniki, sprawdź hamulec parkingowy oraz  serwis. Czy CLIP pomoże na te bolączki? Na poniedziałek jestem umówiony na podłączenie szczeniaka.

Po podłączeniu do CLIPA okazało się, że odłączyła się kostka przy czujniku sprzęgła. Błędy skasowane, ręczny działa jak powinien. Przy okazji mechanik wyłączył automatyczne zaciąganie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2017, 12:47 przez niuniek24w.)

Naprawa modułów UPC SCENIC II MEGANE II.
Kodowanie kart i kluczyków Renault, Diagnostyka CLIP, Konfiguracja sterowników,Crash Data AirBag.
Odpowiedz
Tomek_scenic
Zarejestrowani

(25-02-2017, 16:00)niuniek24w napisał(a): Panowie dobrałem się dziś do kostki. Siedem kabelków było oderwanych. Kostkę wyrzuciłem i teraz szyby działają. Hamulec postojowy zaciąga i puszcza ręcznie, ale u automacie tylko zaciąga. Jak wyjmę bezpiecznik 25 A to po ruszeniu autem puszcza. Kolejne zaciągnięcie i już automatycznie hamulca nie zwalnia. Przed naprawą automat działał.

EDIT. Pojeździłem trosze Scenicem i wszystko działa. Ręczny zaciąga i puszcza i ręcznie i automatycznie. Na desce nadal pali mi się usterka elektroniki, sprawdź hamulec parkingowy oraz  serwis. Czy CLIP pomoże na te bolączki? Na poniedziałek jestem umówiony na podłączenie szczeniaka.

Po podłączeniu do CLIPA okazało się, że  odłączyła się kostka przy czujniku sprzęgła. Błędy skasowane, ręczny działa jak powinien. Przy okazji mechanik wyłączył automatyczne zaciąganie.

O której kostce mowa?

Odpowiedz
niuniek24w
Zarejestrowani

R2 pod fotelem kierowcy to kostka której się pozbyłem.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2017, 19:48 przez niuniek24w.)

Naprawa modułów UPC SCENIC II MEGANE II.
Kodowanie kart i kluczyków Renault, Diagnostyka CLIP, Konfiguracja sterowników,Crash Data AirBag.
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

W moim przypadku winnym powstania tego komunikatu był czujnik pedału hamulca.
Najpierw przestały zapalać się światła stopu.
Po wymianie czujnika następna awaria z tym komunikatem dotyczyła też tego czujnika, ale stopy świeciły poprawnie.
Usterce uległa sekcja czujnika współpracująca m.inn. z tempomatem (czujnik ma dwie sekcje, jedna zwierająca- m.inn do stopów i sterowania rozruchem silnika, druga rozwierająca styki- m.inn do tempomatu, ogranicznika prędkości).

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2017, 06:07 przez ko-ma.)

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
kamilN
Zarejestrowani

(16-10-2017, 19:45)niuniek24w napisał(a): R2 pod fotelem kierowcy to kostka której się pozbyłem.

Jak się jej pozbyles ? Odłączyłes ? Czy laczyles wszystko pomijając kostkę ?

Odpowiedz
niuniek24w
Zarejestrowani

Łączyłem przewody ze sobą pomijając kostkę.

Naprawa modułów UPC SCENIC II MEGANE II.
Kodowanie kart i kluczyków Renault, Diagnostyka CLIP, Konfiguracja sterowników,Crash Data AirBag.
Odpowiedz
ryjas
Zarejestrowani

Odkopię trochę.
Własnie dzisiaj rano mi się włączył komunikat usterka elektroniki. Auto jako że święta to pokazało choinkę. W ogóle nie chciało odpalić. Właczyło wszystkie światła, dmuchawy i co się generalnie dało. Pokazało za chwilę karta zablokowana. Przyniosłem drugą i znowu to samo. Auta nie dało się ani zamknąć ani w jaki sposób do niego zagadac. Odłączyłem akumulator. Poczekałem 2 godz. Próbowałem odpalić. Auto od razu włącza awaryjne, światła mijania i znowu nie reaguje. Podtrzymałem dłużej przycisk i nawet raz zakręciło. Ale pokazał się błąd ciśnienia oleju.
Przyjechała laweta, ręczny nie chce puścić. Elektronicznie nie reaguje a blokada jakby trochę odpuszczała ale nie ma żadnego oporu jak ją ciągnę. Tzn znaczy wyciągam ją do góry, ciągnę ale dalej nie idzie. Mogę tylko urwać wajchę. Hamulec trochę odpuścił ale znowu się zaciągnął. Może coś źle ciągnę?
Tak czy inaczej jest kicha.
Zadzwoniłem po lawetę z assistance. Razem z panem nie poradziliśmy. On nie chciał rwać hamulca a ja w sumie nie wiem jak to inaczej zwolnić. Czekam teraz na drugą i auto jedzie do serwisu.
Jakieś pomysły?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości