Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Płukanie silnika


Mati
Zarejestrowani

(04-12-2016, 22:13)funkoval napisał(a): Bardzo dowcipne.
stwierdzam fakty, nie twierdzę że każdemu szkodzi, i nie mogę powiedzieć że każdy kto płukał miał zajechany silnik bo taki kupił...
niektórzy z wymienionych przeze mnie użytkują już kilka lat i pechowym trafem cuda dzieją się po płukaniu. Może to wina roczników? Te auta które wymieniłeś są zdecydowanie młodsze od tych które ja podałem.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Ale pamiętam np że Soul płukankę stosował przy przebiegu ponad 300 000 km i był bardzo zadowolony, Yorgen w Megane przy bardzo dużym przebiegu też był zadowolony.
Ja bardziej bym obstawial fakt który podał kolega kilka postów wcześniej że wykłukało np motodoktora i wtedy jest problem a nie powstały lecz tylko lekko przyspieszony

mobilnie

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

A ja myślę, że płukanka owszem czyści i odrywa syfy, ale może ten oderwany syf zapchać kanaliki olejowe. I to czy i jak zapcha te kanaliki, to właśnie jednym szkodzi a innym nie. Jednym słowem loteria. Ja płukankę zastosowałbym, ale np: przed małym remontem jak wymiana panewek i pompy oleju oraz czyszczeniu odmy i doprowadzenie i odpływ oleju z turba.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2016, 09:10 przez Lepus.)

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
matrix0606
Zarejestrowani

Przeczytałem cały temat (na szczęście nie było dużo) i mam dylemat. Stoję przed wymianą oleju w świeżo zakupionym megane scenic i nie wiem czy płukać czy nie ? Van ma nastukane jakieś 312tys. Co myślicie ?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2016, 22:48 przez matrix0606.)

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

To będzie tak zwolennicy jak ja powiedzą tak a przeciwnicy nie Biggrin

mobilnie

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
matrix0606
Zarejestrowani

Na obecną chwilę silnik w moim vanie pracuje bardzo równo jak na te lata.
1. Czy zmieni się coś na gorsze po płukaniu ?
2. Czy robi się dynamiczną wymianę oleju silnikowego, czy to dotyczy tylko skrzyń automatycznych ? Ja zawsze wymieniałem olej normalnie.
3. Czy po zabiegu podpina się SC1 Ph1 pod kompa żeby coś zresetować, wpisać wymianę oleju ?

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

1. w mojej ocenie na lepsze
2. nie
3. nie

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi PRZEMO za ten post post:
  • matrix0606
Gostom
Zarejestrowani

1. Płucz, dowiesz się o kondycji silnika. Jak wypłucze syf który trzymał padło w kupie to stanie się to co nieuniknione czyli silnik się rozleci. Jednak lepiej żeby rozleciał się w serwisie niż na trasie. Oczywiście może wypłukać syf, ale silnik jest w dobrej kondycji i tylko mu pomożesz Biggrin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

[Obrazek: 2831916.png]
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Gostom za ten post post:
  • A2-eR11, funkoval
pawelli
Zarejestrowani

wg. mnie płukanka to pomyłka- szczególnie w wysłużonych silnikach
Można ewentualnie pokusić się i wymieniać porządnie olej - z odsysaniem i wymieniać olej co 10 tys - i to wystarczy

Odpowiedz
jarcun
Zarejestrowani

Wyraze i swoje zdanie. Nie wiem jak trzeba zaniedbac silnik dci zeby byl w nim syf czy fuzle ktore by sie odrywaly. Benzyna owszem. Ja u siebie oglądałem tu i tam i silnik czysciutki. Moim zdaniem dobry olej plus wymiana co 10 tys i to wystarczy. W warsztacie trafiali sie klienci roznych aut i silniow chciel plukac wiec plukalem. Nic im sie nie stalo. Bardziej obstaiam ze ci ktorym cos sie dzialo to faktycznie jakis doktor mógł byc. Moze jak ktos zmienia olej co 30 tys to jakis osad gdzies sie pokaze i wtedy to szkodzi ale ja osobiscie w dzieslu takowych nie widzialem a rożne silniki widzialem (moze takiego zaniedbanego nie trafilem) ale w benzynce to czesto jest tragedia.ja u siebie bym nie lal poniewaz nie wiem czy w trakcie plukania za bardzo bym nie obciazyl panewek i turbo. Dodatkowo w ukladzie zostaje ponad pół litra oleju ktory wymieaszal by sie z resztka plukanki i nowy olej nadal by mial inny skład wiec miska i pompa oleju powinna isc w dol zeby to ograniczyc . Znam jednego taksowkaza co w starym mercedesie spuszcza olej i wlewa ropy (tak ropy) odpala na ok 10 sekund gasi i wtedy nowy filtr i olej i jezdzi ale ja wole nie cudowac.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości