Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Ściąga kierownicę w lewo


Lepus
Zarejestrowani

(06-12-2016, 01:41)turokp napisał(a): Kiedy ściąga?
- jak jadę na prostej drodze to lekko
- jak jadę na pochylonej w lewo to bardzo
- jak jadę na pochylonej w prawo to bardzo lekko albo wcale
- jak naciskam hamulec jadąc wolno to bardzo i kierownica skręca sama w lewo (hamulce?)
Wg mnie jest to klasyczny objaw wybitych końcówek i źle ustawionej zbieżności. Jednym słowem, sprawa dotyczy zawieszenia.
Przy hamowaniu ten defekt tylko się powinien pogłębiać i tak jw kolega pisze, jest.
Przy zwichrowanych tarczach bicie następuje, daje znać o sobie pulsującym pedałem hamulca.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Dla mnie tez to jest w pierwszej kolejnosci do sprawdzenia zbieznosc. Trzeba pemietac ze SII ma elektryczne wspomaganie i on bedzie dązyl do punktu "0" na wspomaganiu, dlatego wazne jest ustawienie zbieznosci wraz z podlaczonym komputerem zeby wiedziec ze kolumna kierownicy jest ustawiona na zero, a dopiero wtedy majstrowanie końcowkami lewo-prawo.

Ale na SKP tez warto sie udac, tak jak to wczesniej juz sugerowane bylo i zobaczyc jak z hamulcami jest i czy jeszcze luzow nie ma. Robia przeglady w niektorych SKP za darmo, albo za bardzo niewielka oplata.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Przypomniało mi się jeszcze jedno: nie wiem, czy jest to do wyregulowania, ale ScII ma bardzo dużą tendencję do skręcania (znoszenia) w przypadku naruszenia równoległości osi / przesuniei tylnej belki. U mnie belka przesunięta była w bok o jakieś 1,5 cm, jakoś to skorygowali na warsztacie przy SKP (po ustawieniu geometrii przodu samochód nabrał właśnie takiej tendencji i musieli szukać przyczyny), jedzie prosto. Wskazówka: jeśli tylna belka będzie przesunięta, po prawidłowym ustawieniu geometrii przodu kierownica będzie wyraźnie skręcona w czasie jazdy na wprost.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2016, 11:25 przez ko-ma.)

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości