Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Problem z radiem


haszczurur
Zarejestrowani

Czy jakiś przycisk w radiu reaguje, czy możesz zmieniać pasmo fal i pogłośnić bądź ściszyć pilotem pod kierownicą. Przypuszczam, że radio dokonało żywota.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2016, 20:20 przez haszczurur.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi haszczurur za ten post post:
  • michaldck
michaldck
Zarejestrowani

Mi padło radio a właściwie panel od niego. Bez problemu działał tylko guzik włącz/wyłącz. Czasem musiałem go użyć bo miałem podobne objawy jak autor posta. Wymieniłem na inne i problem zniknął.

Napisane w telefonie

Lubię mojego Scenica Biggrin
Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.
Odpowiedz
polaq
Zarejestrowani

Online
A ja bym podejrzewał jakiś przekaźnik w module sterowania w kabinie. Radio bowiem może grać nawet ok. 20 min przy zamkniętych drzwiach i zgaszonym oświetleniu w kabinie ale po zablokowaniu zamków z pilota powinno automatycznie się wyłączyć.

Jest jeszcze jedna opcja. Zwarcie w instalacji. Radio posiada dwa zasilania przynajmniej. Jedno permanentne z aku do podtrzymania pamięci i ustawień a drugie po stacyjce do sterowania włączaniem reszty radia. Jeżeli te dwa zasilania się zewrze do mogą być takie objawy.
Ja bym zaczął od wyjęcia radia i sprawdził zasilania.

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

Ja uważam, że przy zwarciu leci bezpiecznik po drugie dlaczego nie działają przyciski w radiu a radio gra. Poszło sterowanie w panelu radia takie jest moje zdanie ale dla spokojności możesz je wyjąć i sprawdzić miernikiem na kostkach. Miałem Cabasse audytorium tronic i było to samo radio grało i było dobrze aż któregoś razu nie używałem pilota z kierownicy tylko chciałem zmienić coś w panelu a tu lipa zbytnio nie zwróciłem na to uwagi gdyż myślałem, że coś się zawiesiło, na dworze zrobiło się ciemniej, patrzę a panel nie podświetla za to cały czas mogłem operować pilotem i już wiedziałem, że mam koszty panel piardł.

Odpowiedz
kenobii
Zarejestrowani

op
(09-12-2016, 19:26)ko-ma napisał(a):
(09-12-2016, 10:15)kenobii napisał(a): wyłączeniu zapłonu i wyciągnięciu karty radio wciąż gra
A lampki w drzwiach gasną?

Tak gasną.

Sprawa się chyba rozwiązała sama, choć nie wiem czy się nie powtórzy. Mianowicie, odłączyłem radio od zasilania, z powrotem podłączyłem, wprowadziłem kod i ... wszystko działa. Mam tylko nadzieję, że się to już nie powtórzy. Wszystkim za pomoc dziękuję.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2016, 11:38 przez kenobii.)

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(10-12-2016, 11:35)kenobii napisał(a): odłączyłem radio od zasilania, z powrotem podłączyłem, wprowadziłem kod i ... wszystko działa. Mam tylko nadzieję, że się to już nie powtórzy.
Gwarantowane, że się powtórzy.
najprostsze rozwiązanie, to odkupić od kogoś z forum sprawne i sprawdzone radio, ceny naprawdę są niskie. W każdym razie taniej wyniesie, niż próba naprawy.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • kenobii
Gostom
Zarejestrowani

Ja tak miałem i.... okazało się że zwarcie miałem w ładowarce USB. Identyczny objaw z niewyłączającym się radiem, a po wyjęciu ładowarki do GPS radio się wyłączyło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

[Obrazek: 2831916.png]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości