Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Woda w schowku pod nogami pasażera


adamhe
Zarejestrowani

op Witam 
Jak w temacie, ostatnio pojawił się w samochodzie podejrzany zapach.  Po intensywnych poszukiwaniach znalazłem wodę w schowku. Mokre jest tylko w tym miejscu, do przodu w stronę podszybia jest sucho. Obok schowka idzie podłużnica, po lewej, i za nią już jest sucho, do tyłu w stronę fotela ile sięgnąłem mokro. Sprawdziłem odpływy i są drożne, sprawdziłem przelewając wodę z węża pod ciśnieniem
Którędy mogło się nalać? Ostatnio nie było zbyt intensywnych opadów żeby odpływy nie wyrobiły. Może z panoramy choć tam też odpływy drożne?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

szybko suszyć, kostka R2 pod fotelem jak będzie zalana to mogą być spore problemy z elektryką

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Mirek73
Zarejestrowani

Sprawdź wężyki od spryskiwaczy , mi  delikatnie się przetarł ten doprowadzający na tylna szybę 
Płyn leciał na szybę ale częściowo sączyło po nadkolu wprost do schowka pod nogami pasażera

Odpowiedz
adamhe
Zarejestrowani

op Suszenie w trakcie, wężyk sprawdzę ale chyba by śmierdziało płynem a to wygląda na wodę

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Dziwne to. Raczej to nie od spryskiwacz. Czuć by było plyn. Jeżeli nie z podszybia, to bym dokładnie obejrzał wezyki od panoramy idą w przednich slupkach. Poza tym mozebyć jeszcze nieszczelnosc szybu przedniej. Na koniec sprawdz korki w podlodze. Moze któregoś brakuje.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi michumal za ten post post:
  • adamhe
pio555
Junior Administratorzy

(12-12-2016, 17:19)adamhe napisał(a): Sprawdziłem odpływy i są drożne, sprawdziłem przelewając wodę z węża pod ciśnieniem
możne własnie teraz je odróżniłeś
ja tam stawiam na standard czyli zapchane odpływy

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

fotel kierowcy w górę i trzeba zajrzec w głab bo jak zbierze się tam wilgoć zazielenieją kostki R2 to bedziesz miał wielki problem i będzie następny niezadowolony uzytkownik scenica Biggrin

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Wojtgda za ten post post:
  • adamhe
adamhe
Zarejestrowani

op Sprawdziłem wężyki spryskiwaczy, są całe, odpływy czyściłem na wakacjach teraz tylko sprawdziłem, więc raczej były drożne.
Wydłubałem fotel pasażera, korki w podłodze są na miejscu, mokro było tylko na podłodze pod fotelem pasażera i w schowku pod nogami, w jednym ciągu pomiędzy progiem a podłużnicą. Nigdzie nie widać którędy mogło się nalać.
Jutro pojadę na myjnie i będę patrzył może coś wyjdzie. Sprawdzę też odpływy panoramy, są drożne ale może gdzieś jest dziura i cieknie. Na mój gust to panorama powinna mieć cztery odpływy dwa do przodu i dwa do tyłu. Wie ktoś jak jest naprawdę? przednie są w słupkach a tylne?
Teraz mam wszystko ładnie wysuszone i zanim poskładam do kupy chciałbym uszczelnić bo inaczej czeka mnie powtórka.

Odpowiedz
adamhe
Zarejestrowani

op Dopiero dzisiaj dotarłem na myjkę, trochę dużo zajęć przed świętami. podczas jednej sesji mycia naleciało ok. 100 ml wody pod drzwiami na wysokości środka głośnika. nie bardzo wiem co tam jest, przez weekend spróbuje zrzucić tapicerkę. Może ktoś ma jakieś pomysły co trzeba zrobić?

Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Moim zdaniem to leci z podszybia. Dobierz się tam od strony nadkola.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości