Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Woda w schowku pod nogami pasażera


Marek1603
Przyjaciele forum

Zatkane odpływy w podszybiu albo odpływ od klimy. Innej możliwości nie ma.

Odpowiedz
Czaarnybodek
Zarejestrowani

Mam podobny problem. A gdzie jest odpływ od klimy ?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

w środkowym panelu pod radiem, trzeba ściągnąć obudowę i już go prawie widać

wystarczy poszukać http://www.scenic-forum.pl/Watek-Problem...#pid245284

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2016, 14:59 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Mati za ten post post:
  • Czaarnybodek
Lepus
Zarejestrowani

Miałem raz taki przypadek, że były zatkane odpływy w drzwiach. Te małe otwory pod rantem drzwi. Chlupało w drzwiach oraz woda przedostawała się do środka auta. Chwilę trwało, zanim to znalazłem. Najprościej sprawdzić jakimś drutem od spodu drzwi czy są drożne te otwory.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Lepus za ten post post:
  • adamhe
michumal
Zarejestrowani

(17-12-2016, 17:58)Marek1603 napisał(a): Zatkane odpływy w podszybiu albo odpływ od klimy. Innej możliwości nie ma.
Po pierwsze w przednich słupkach są jeszcze odpływy od solara, więc jest trzecia możliwość, podobno sprawdzone i to nie to
po drugie w prawym słupku przechodzi wężyk od spryskiwacza, czyli jest i czwarta możliwość, podobno sprawdzone i to nie to
po trzecie kolega pisał o zatkanych odpływach w drzwiach przednich to już piąta możliwość, nie wiem czy sprawdzone
po czwarte są i korki w podłodze i progach, a to już szósta możliwość, podobno wszystkie są.
Co do odpływu skroplin z klimy, to najpierw to ona musi chodzić, żeby z niej woda leciała, więc tę możliwość bym raczej odrzucił.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
adamhe
Zarejestrowani

op Najwyraźniej mój ostatni post nie został zrozumiany. Po wizycie autem z wyciągniętą tapicerką na myjni znalazłem przeciek przez drzwi. Leje się na wysokości środka głośnika, tego w drzwiach, jutro postaram się podesłać jakieś fotki. Zostaje więc sprawdzić odpływy w drzwiach. Wszystko inne już sprawdzone i drożne z wyjątkiem odpływu klimy ale teraz nie używałem więc to na pewno nie to.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi adamhe za ten post post:
  • hubert
adamhe
Zarejestrowani

op Zlokalizowałem przeciek na 100%. Dzisiaj powtórzyłem eksperyment z myciem ale tym razem lałem wodę tylko na lewe drzwi po około 30 sek. w aucie mokro. W miejscu przecieku jest łączenie blach, zaznaczyłem na zielono.      Tak więc wiem już którędy, pozostaje pytanie dlaczego? Odpływy w drzwiach sprawdzone, są ok.  Zrzuciłem tapicerkę z drzwi. Woda leci po blasze nad głośnikiem,     zaznaczone na zielono, następnie jest łączenie blach na drzwiach i tym rowkiem przechodzi pod uszczelką i wlewa się do auta. Uszczelka na tapicerce jest cała, wydaje być mięka ale nie uszczelnia. Zakładam że kiedyś jak auto było nowe to się nie lało, więc może czegoś brakuje?

Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

A jak wyglada parapet przy szybie nie jest uszkodzony???

Odpowiedz
adamhe
Zarejestrowani

op Parapet jest ok. Jedno co mi się nie podoba to dość spory otwór pomiędzy szybą stałą a tą ruchomą przy prowadnicy, nie wiem czy tam coś powinno być? Ale w drzwiach po drugiej stronie jest tak samo, a tam się nie leje. 
Z braku lepszych pomysłów podziałałem trochę po partyzancku. Otwór podejrzany o "dostarczanie" wody na niewłaściwą stronę zakleiłem folią. a w miejscach gdzie były ślady od wody zrobiłem dodatkowe odwodnienia,  nowe otwory zaciaprałem hameraitem , (niebieskim, bo akurat taki miałem w domu). Na koniec ponowny test z wężem ogrodowym w roli głównej i  sucho, Clap  Wody nie żałowałem

Załączone pliki

Miniatury
           

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Ktoś coś grzebał już przy tych drzwiach, nie mają fabrycznych oklein od środka. Jakby były to woda by się nie lała do środka auta tylko do drzwi i odpływami na próg.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości