Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Zamarzające klamki zewnętrzne... udręka?


borkey
Zarejestrowani

op Witam!

Przyszła zima, a wraz z nią problemy. W sumie typowe, nie dziwi mnie to, ale mam do Was pytanie - jakie macie sposoby na przymarzające uszczelki oraz klamki? Szkoda, żeby wyrwać coś na siłę, a pewnie są jakieś sposoby na tę udrękę. Czekam na Wasze triki jak zwalczacie ten problem! Biggrin

Pozdrawiam. Thumbup

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Uszczelki do klamki czy do auta?
jak do auta to najlepiej osuszyć uszczelkę i nasmarować sylikonem

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
krosser
Zarejestrowani

Wazelina...na wszystko jest dobra wazelina...

Cheers  
Odpowiedz
skrodzka
Zarejestrowani

Silikon w sprayu i gitara.

Odpowiedz
borkey
Zarejestrowani

op 1. A w jaki sposób mogę osuszyć obecnie uszczelkę auta nie mając garażu?
2. Klamka przymarzła do drzwi na amen, nie idzie otworzyć drzwi od zewnątrz, a nie chcę ciągnąć na chama ryzykując jej wyrwanie.

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

No coz, trzeba wstawić auto na trochę do ciepłego i tam je raz rozmrozic, dwa zabezpieczyć. Może jakiś parking podziemny przy centrum handlowym...

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

takie stare porzekadło "nie smarujesz nie jedziesz".
ale moze masz masz gdzieś prąd na zewnątrz i mozesz suszarkę wykorzystać do włosów, pełno jest pomysłów. u mnie w jednym z hipermarketów jest pgrzewany garaż i zawsze jest tam temp ok 12 stopni Biggrin nawet kilka zlotów tam się odbyło czy to francuskie czy scenicowe Biggrin

Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

Uszczelki drzwi bardzo łatwo się zdejmuje jak i zakłada. W domowym ciepełku osuszysz i zakonserwujesz. Sam tak zrobiłem a przy okazji nie usmarowałem karoserii

Odpowiedz
borkey
Zarejestrowani

op Ok, dzięki Panowie za porady. Będę walczył z tym ustrojstwem i mam nadzieję, że już nie będzie to często spotykane w mojej Reni jak ma to miejsce teraz. Biggrin

Odpowiedz
Pogromca
Moderatorzy

(12-12-2016, 22:06)borkey napisał(a): 1. A w jaki sposób mogę osuszyć obecnie uszczelkę auta nie mając garażu?
2. Klamka przymarzła do drzwi na amen, nie idzie otworzyć drzwi od zewnątrz, a nie chcę ciągnąć na chama ryzykując jej wyrwanie.

Wejdź do auta innymi drzwiami (np od pasażera) odpal i poczekaj aż się nagrzeje, samo puści..potem ręcznik papierowy dookoła wytrzeć dobrze, albo opalarką delikatnie..a potem silikon w sprayu i do dzieła Biggrin

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości