Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Ustawienie pochyłu przednich foteli


Medemblikus
Zarejestrowani

op Witam, Nie dawno kupiłem Scenica i nie mma pojęcia jak w fotelu zmienić pochył przednich foteli. Zauważyłem jak przesuwać foletel (przód -tył) i podwyższać /obniżać. 
Jak jednak zmienić pochył foteli?
pio555 napisał 13-12-2016, 12:44:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami.
Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2016, 12:44 przez pio555.)

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

(13-12-2016, 12:42)Medemblikus napisał(a): Witam, Nie dawno kupiłem Scenica i nie mma pojęcia jak w fotelu zmienić pochył przednich foteli. Zauważyłem jak przesuwać foletel (przód -tył) i podwyższać /obniżać. 
Jak jednak zmienić pochył foteli?

INSTRUKCJA OBSŁUGI

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Nie ma takiej funkcji. Jest tylko gora - dól, przod - tyl, pochylenie oparcia i regulacja podparcia lędźwiowego.

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(13-12-2016, 12:48)A2-eR11 napisał(a): Nie ma takiej funkcji. Jest tylko gora - dól, przod - tyl, pochylenie oparcia i regulacja podparcia lędźwiowego.
Tak właśnie czytam i nie wiem czy autorowi pytania chodzi o zmianę ustawienia oparcia fotela czy o możliwość zmiany kąta pochylenia całego fotela. Z drugiej zaś strony w fotelu nie ma aż tylu dźwigni i nie są jakoś wymyślnie ukryte aby nie natrafić na właściwą. Możliwe więc, że chodzi o dźwignię do zmiany kąta fotela jeżeli tak to nie spotkałem się aby w SC II była taka opcja.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Sc.II nie ma pochylania całego fotela, można pochylić oparcie.
Co ciekawsze, miałem kiedyś VW Polo 6N (III) i tam zamiast regulacji wysokości fotela kierowcy była zmiana kąta pochylenia poduszki siedzenia kierowcy - od pozycji "na krześle kuchennym" do "zapadam się w fotelu klubowym".

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Medemblikus
Zarejestrowani

op Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. 
Doprecyzuje. 
Faktycznie chodzi o kąt nachylenia nie całego fotel, lecz podparcie lędźwiowe. 
Doszedłem do tego, że chyba sprzedający komis musiał tu coś kombinować (majstrować). Był sam otwór gdzie normalnie powinno być pokrętło do regulacji. Znalazłem w bagażniku te pokrętło, założyłem, ale dalej niestety nie działa. 
Może w środku jest coś z gwintem czy jakimś mechanizmem. Zastanawiam się jednak dalej, jak zmienić pochył w fotelu u pasażera. Tam już nie mam żadnego pomysłu?
pio555 napisał 19-12-2016, 14:42:
kolejna prośba o przywitanie się w odpowiednim dziale

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2016, 14:42 przez pio555.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości