Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

obrotomierz


anita.fornal
Kobiety

op Witam, mam scenica z 2000 roku, benzyna 1,6 , 16 V , 79 KW. Mam problem z obrotomierzem a mianowicie podczas jazdy, czasami wskazuje normalnie obroty a czasami spada na sam dół i nic nie wskazuje po chwili znowu wskazuje dobrze lub lata góra dół i tak na przemian. Proszę o pomoc co mam zrobić , czy jest jakiś czujnik gdzie w tym modelu to sprawdzić i naprawić, byłam u 3 mechaników i żaden nie pomógł. Dziękuję Anita 

Zdjęcie poniżej modelu auta, może ktoś miał podobny problem lub jakiś fachowiec podpowie co zrobić . Dziękuję serdecznie
Asia napisał 13-12-2016, 16:36:
Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 http://www.scenic-forum.pl/Ogloszenie-Re...enic-Forum
powinien znajdować się w Powitaniach http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania tam się przywitaj.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach

Załączone pliki

Miniatury
   

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2016, 16:36 przez Asia.)

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Zrób test zegarów, będziesz widziała czy wskazówka od obrotomierza chodzi płynnie. Jeśli przy teście będzie ok to szukaj problemu w aucie (może wystarczy przeczyścić kostkimprzy liczniku) jeśli podczas testu obrotomierz też będzie świrował to masz zegary do wymiany.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi TomaszB za ten post post:
  • anita.fornal
anita.fornal
Kobiety

op a co to jest test zegarów jak się go wykonuje ?

Odpowiedz
Asia
Kobiety

trzyma się wciśnięty guzik od komputera i przekręca kluczyk na zapłon

Odpowiedz
anita.fornal
Kobiety

op
(13-12-2016, 16:53)TomaszB napisał(a): Zrób test zegarów, będziesz widziała czy wskazówka od obrotomierza chodzi płynnie. Jeśli przy teście będzie ok to szukaj problemu w aucie (może wystarczy przeczyścić kostkimprzy liczniku) jeśli podczas testu obrotomierz też będzie świrował to masz zegary do wymiany.

a co to jest ten test zegarów żebym wiedziała co powiedzieć mechanikowi i jak się go wykonuje dzięki za odp.

Odpowiedz
Asia
Kobiety

Przecież u góry juz Ci napisałam odpowiedź. Zmień mechanika jak nie wie co to jest test zegarów w SI

Odpowiedz
anita.fornal
Kobiety

op
(13-12-2016, 17:00)Asia napisał(a): trzyma się wciśnięty guzik od komputera i przekręca kluczyk na zapłon

a gdzie ten guzik od komputera jest ?

Odpowiedz
Asia
Kobiety

w manetce prawej

Odpowiedz
Asia
Kobiety

jest to opisane na forum wystarczy poszukać http://www.scenic-forum.pl/Watek-SCENIC-...gar%c3%b3w

Odpowiedz
Trodor
Zarejestrowani

Renault mam dopiero kilka dni więc jestem nowicjuszem ale trochę doświadczenia z elektroniką samochodową mam, i obstawiam zimny lut na płytce drukowanej. Po prostu nie styka (zimny lut to potoczna nazwa uszkodzenia punktu lutowniczego, błędu lutowniczego po prostu pęknięcie cyny).

Albo faktycznie wtyczki lubią też sniedziec w renówkach. Wystarczyłoby wtedy wyczyścić odpowiednim preparatem.

Z tego co mi wiadomo obrotomierz działa na zasadzie pomiaru prądu w instalacji (zapalony silnik- im wyższe obroty tym mocniej ładuje akumulator) więc żadnego czujnika obrotów nie ma.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Trodor za ten post post:
  • anita.fornal




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości