Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

scenic 1.9dci po odpaleniu silnika rozrusznik jeszcze kręci


ko-ma
Zarejestrowani

W dieslu przyczyną może być nie domknięty egr, podobnie jak w benzyniaku zablokowany nastawnik biegu jałowego ("krokowiec").

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
markusking
Zarejestrowani

op A czy ktoś może mi dokładnie napisać gdzie jest przekażnik rozrusznika czy jest coś takiego i gdzie się znajduje.

Odpowiedz
markusking
Zarejestrowani

op Witam ponownie mam jeszcze jedno pytanie mianowicie dzisiaj zauważyłem że siedząc w środku w aucie przy zgaszonym silniku mogę zamknąć auto poprzez naciśnięcie przycisku w karcie.Nie jestem pewien dokładnie ale z tego co pamiętam to przed problemem z tym alternatorem zostawiając kartę w środku lub próbować zamknąć siedząc w środku nie było takiej opcji .Bo zdarzyło mi się parę razy zostawić kartę w środku i chciałem zamknąć auto poprzez przycisk w drzwiach lub przycisk w tylnej klapie był efekt taki jakby były otwarte drzwi czyli nie dało się a teraz się da.Czy ta usterka ma może jakiś wpływ na to moje dziwne odpalanie auta. Bateria nowa w karcie mogę otworzyć i zamknąć z karty a także odpalić nie wkładając do czytnika.

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Z odpalaniem to raczej nie ma nic wspólnego. Diesel żeby chodził potrzebuje paliwo, powietrze i jak zimny świece żarowe i na tych trzech elementach bym się skupił i sprawdzał.
Zmykanie z karty a zamykanie przyciskiem na klamce z kartą w środku to dwie różne sprawy. Przyciśnięcie klawisza na karcie wymaga aby kierowca trzymał tą kartę, zatem auto wie, że nawet jak karta jest w środku, to człowiek także i nie ma zagrożenia. Jednak na zamknięcie karty w aucie przyciskiem na klamce system już nie pozwoli, bo wie, że człowiek jest na zewnątrz, a karta w środku.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
markusking
Zarejestrowani

op Witam ponownie wracając do mojego problemu to zauważyłem od paru dni parkuje auto pod chmurką i wsiadając rano do auta zapala normalnie czyli nie kręci rozrusznik tak długo można powiedzieć że od strzała.Po przejechaniu parę metrów przy kolejnej próbie uruchomienia silnika problem wraca

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości