Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

scenic 1.9dci po odpaleniu silnika rozrusznik jeszcze kręci


michumal
Zarejestrowani

Kolego to typowy objaw problemu z czujnikiem polozenia wału. Do wyczyszczenia lub wymiany. Zdarzaja sie rowniez problemy z kostka laczeniowa czujnika. Szkoda że od razu o tym nie wspomniałeś, że silnik nie do końca odpala.
A, dopiero zauwazylem ze to diesel, no to nie czujnik. Szybciej problemy z paliwem. A clipa podlaczales? Nie ma żadnych błędów jakiegoś czujnika?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2016, 08:51 przez michumal.)

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
markusking
Zarejestrowani

op czujnik temperatury cieczy sprawdzony jest ok.

(20-12-2016, 08:50)michumal napisał(a): Kolego to typowy objaw problemu z czujnikiem polozenia wału. Do wyczyszczenia lub wymiany. Zdarzaja sie rowniez problemy z kostka laczeniowa czujnika. Szkoda że od razu o tym nie wspomniałeś, że silnik nie do końca odpala.
A, dopiero zauwazylem ze to diesel, no to nie czujnik. Szybciej problemy z paliwem. A clipa podlaczales? Nie ma żadnych błędów jakiegoś czujnika?
czujnik położenia wału sprawdzony jest ok podłączony do clipa żadnych błędów tylko błędy związane z EGR-em oraz [1,34, 4,86],Please Active refer to relevant technical manual którego nie da  się usunąć.

(20-12-2016, 19:32)markusking napisał(a): czujnik temperatury cieczy sprawdzony jest ok.

(20-12-2016, 08:50)michumal napisał(a): Kolego to typowy objaw problemu z czujnikiem polozenia wału. Do wyczyszczenia lub wymiany. Zdarzaja sie rowniez problemy z kostka laczeniowa czujnika. Szkoda że od razu o tym nie wspomniałeś, że silnik nie do końca odpala.
A, dopiero zauwazylem ze to diesel, no to nie czujnik. Szybciej problemy z paliwem. A clipa podlaczales? Nie ma żadnych błędów jakiegoś czujnika?
czujnik położenia wału sprawdzony jest ok podłączony do clipa żadnych błędów tylko błędy związane z EGR-em oraz [1,34, 4,86],Please Active refer to relevant technical manual którego nie da  się usunąć.Filtr paliwa jeszcze raz sprawdzony jest ok .

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2016, 19:46 przez markusking.)

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Wiesz, co, tak czy inaczej weź ten czujnik położenia wału wykręć i wyczyść, ma w sobie mały magnesik i często do niego przywierają opiłki stalowe, co rodzi problemy. Choć nadal mam wątpliwości, czy w dieslach on jest... :/

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

Jest czujnik montowany w skrzyni biegów a do tego jest jeszcze czujnik położenia wałka rozrządu. Przykręcony jest za kołem zębatym wałka.

Odpowiedz
markusking
Zarejestrowani

op czujnik położenia wału wyciągnięty był na nim tylko malutki opiłek zamontowany ponownie i nic problem nadal został.Jeszcze raz podpięty do clipa i nic.Nagrałem na telefon moment odpalania żeby go wrzucić do odsłuchania ale nie wiem jak go można umieścić na forum.

Odpowiedz
marekwodniak
Zarejestrowani

Nie domknięty EGR robi takie problemy .

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi marekwodniak za ten post post:
  • Lepus
markusking
Zarejestrowani

op ale błędy z EGR są usuwane przez clipa próba odpalania i nic problem nadal jest dopiero po kilku próbach ponownego odpalenia silnika błędy znów powracają cewka EGR ponownie podmieniona na starą na której był spadek mocy i nic , na tej cewce auto chociaż ma moc czyli normalnie jedzie.

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

(21-12-2016, 09:50)markusking napisał(a): ale nie wiem jak go można umieścić na forum.
wrzuć go na youtube, potem mając już link do filmu napisz posta i wklej go, albo w postaci samego linku albo wykorzystując ikonkę "wstaw wideo" (symbol klatki filmowej).

Odpowiedz
Rysal
Zarejestrowani

Nie znam się, ale u mnie w benzyniaku od czasu do czasu też takie zjawisko występuje, więc nie jest to kwestia diesla. U mnie pomaga lekkie naciśnięcie pedału gazu i odpala.

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

(21-12-2016, 10:21)markusking napisał(a): ale błędy z EGR są usuwane przez clipa próba odpalania i nic problem nadal jest
Usuwany jest tylko błąd a nie przyczyna. Tak samo podpinanie innej cewki nic nie da jak mechanicznie jest zablokowany w złym położeniu.
@ marekwodniak może trafił z diagnozą.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2016, 11:42 przez Lepus.)

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości