Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Wyjecie zaworu EGR 1.9 dci


Fighter88888
Zarejestrowani

op Witam
JAk wyjac zawor egr z tej obudowy 1.9 dci PIerburg firma, 
Nie moge nawet przecinakiem

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Czasami trzeba nawet grzać palnikiem.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
Fighter88888
Zarejestrowani

op Czy wyjmowac jego z tej obudowy ? Mam drugi sprawdzony, Czy lepiej zalozyc z obudowa?Chodzi o Pierburg

Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

Trzeba bylo blache kupic zaslepic i po klopocie ;)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

albo zrobić samemu Biggrin

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Fighter88888
Zarejestrowani

op aha pojawia sie blad ,jestem wyczulony na bledy wiec wolalem zakupic drugi ,gdyz w poprzednim jak chcialem wyciagnac urwalem caly kolnierz
dlatego pytam czy wgl da sie wyjac z tej obudowy ten egr

Odpowiedz
Fighter88888
Zarejestrowani

op Kiedy w zaworze EGR jest ustawienie zamkniecia ? Gdy cewka ma sztywny walec czy luzny?

Odpowiedz
Fighter88888
Zarejestrowani

op Witam
Odkrecilem chlodniczke Egr i wlalem benzyne w miejsce wylotu spalin do ukadu ssącego, tam gdzie jest grzybek który steruje otwarciem , po kilkunastu minutach zauważyłem jakby Grzybek minimalnie przepuszczal tą benzynę ? Czy taki zawor Egr jest sprawny ?jezeli chodzi o błędy i podłączenie na krótko(stary zawor w aucie odłączony ) to po 30km auto wyszło z trybu awaryjnego i wróciła moc Biggrin

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

sam zawór da sie wyjąc ale to jest ciężko ja wyjąłem cały egr z chłodniczką przyspawałem klucz do starego zaworu i przez przedłużke rurę dopiero go odkręciłę w imadle.
nawet nie ma mowy żebyś go wyją z chłodniczki która jest zamontowana jeszcze przy silniku dostęp jest po prostu masakryczny

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Fighter88888
Zarejestrowani

op Chlodniczke mam na 4 torx wyszła bez problemów , zaworu nie odkrecam i nie wyjmuje z obudowy jest czysty tylko obkurzony spalinami ,konkretnie chodzi mi o Grzybek , gdyż delikatnie przepuszcza wlana  benzynę nwm czy powinien ?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości