Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

1.6 w Grandzie III - da się żyć ??


oliwek
Zarejestrowani

op Hej, jako że mam zamiary przesiadki na Scenica III powiedzcie mi (użytkownicy) jak to jest z tym 1.6? da się z tym żyć czy po przesiadce z SCII 2,0 16V będę miał traumę?
niestety Reno w SC III nie dało zbyt dużego rozsądnego wyboru w silnikach, 1.4 odpada z racji uturbionej pojemności i gazu, 2.0 gdyby nie spaprany nissanowski CVT byłoby fajne ale tak to nawet za darmo nie - więc zostaje 1.6. (diesli nie rozpatruje mam za małe odcinki do pokonywania)
szukać 1.6 czy odpuścić temat bo to za mały silnik do tej budy ?

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi oliwek za ten post post:
  • hubert
funkoval
Specjalisci

Turla się, tak do 120 - 130. Potem przechodzi w tryb geologiczny Naughty
Na plus - harmonijne rozwijanie mocy. Na minus - moc w poprzednim zdaniu weź w cudzysłów ;)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2016, 08:40 przez funkoval.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • hubert
pio555
Junior Administratorzy

Online
1,6 w SC III tak samo nie daje rady jak w SC II
(19-12-2016, 08:28)oliwek napisał(a): da się z tym żyć czy po przesiadce z SCII 2,0 16V będę miał traumę?
pewnie ,ze da się żyć
tylko jest pytanie czego oczekujesz?

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
czopochrup
Zarejestrowani

ja szukalem 1.6 ale trafilem na 1.4 i nie zaluje ]:-> ale wiadomo spalanie kosmiczne, gazu nie lubi - w tym ze jest moc Thumbup Ostatnio umie w miescie do 9.0-9.2 zejsc co jest juz sukcesem i mnie zadowala w zupelnosci (fabia 1.4 75 kucy spalala mi w miescie w obecnych warunkach ~7.8-8.2L a mocy miala tyle ze strach bylo wyprzedzac, tu przynajmniej nie ma tego strachu). Kolega w pracy ma granda 2010r z silnikiem 1.6 i powiem szczerze ze auto jedzie bo musi ale o dynamice to nie mozna mowic aaaaaaaaa i najwazniejsze spalania nie wiele mu odbiega ode mnie a nawet z tego co mowil to tez ponad 9 mu lyka w miescie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2016, 09:04 przez czopochrup.)

Odpowiedz
oliwek
Zarejestrowani

op hmm tego żebym mógł w miarę elastycznie kulać się do tych wspomnianych 120 Biggrin w ciszy Biggrin nie lubię jeździć na wysokich obrotach i oto się boję przy 1,6, czy nie będzie tak że każdy bieg to męczenie do 5-6 tyś. W swoim 2,0 mam tak że mogę właściwie ruszyć z 2 i zbierze się bez problemu Biggrin ale to pewnie też kwestia dziwnej krótkiej skrzyni w 2,0. Muszę się przejechać 1.6 i zobaczyć ten jego moment

Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

Jak chcesz spokojnie jeździć i za bardzo go nie obciążysz (zapasowe kolo w domu) to na pewno będziesz zadowolony. Jak będziesz chciał to na styczniowym spocie będziesz mógł przetestować moją czarnulę Biggrin

Odpowiedz
Młody
Zarejestrowani

1,4 TCE porządny silnik i do gazu się nadaje bez większych problemów więc czemu nie ? Biggrin

[Obrazek: ab282976.gif]
Odpowiedz
oliwek
Zarejestrowani

op no właśnie o tym TCe i gazie to różnie słyszałem ale mogę się mylić, ktoś ma LPG w tej kombinacji ? patrząc na dane to musiałbym mieć 1,4 TCe żeby miał parametry jak 2.0...
Marek a bardzo chętnie się przejadęBiggrin koła i tak nie wożę, w Grandzie nie mam Biggrin nawet miejsca Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2016, 19:50 przez oliwek.)

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

Mrenias ma 1.4 TCe i gaz, tyle że w megance, jest też kolega, nie pamiętam teraz nicku, który też ma 1.4 i gaz do tego po wirusie i też bardzo dużo nalatane w tej konfiguracji

Odpowiedz
czopochrup
Zarejestrowani

no wlasnie tce srednio do gazu sie nadaje z powodu braku hydrauliki pod klawiatura ;f tzn (zaraz bedzie gów....o burza ;d) jak sie zalozy dobra instalacje i dobrze wystroi to jeszcze pol biedy ale jak sie porobia luzy na zaworach to kapa bo ich kasacja jest bardzo droga (tylko serwis). Nie twierdze ze po 50 tys cos sie stanie ale po 70 tys na gazie albo 80 moze byc potrzebna w/w kasacja luzow (na gazie). Ogolnie zwalili ten silnik ze nie dali hydrauliki... niby silnik nowoczesny a rozwiazanie sprzed pol wieku Thumbup

co do osiagow jak 2.0 tata ma GS 2 2.0 i wierz mi ze 1.4 objezdza go bez prbolemu ]:-> (w tym ze on ma gaz i pali mu kolo 11L gazu :F).

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości