Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

1.6 w Grandzie III - da się żyć ??


funkoval
Specjalisci

(21-12-2016, 12:05)czopochrup napisał(a): Ogolnie zwalili ten silnik ze nie dali hydrauliki... niby silnik nowoczesny a rozwiazanie sprzed pol wieku
W benzynach japońskich uparcie stosowane, więc brak zaskoczenia. A stosowane, bo hydrauliczne popychacze mają swoje ograniczenia związane z bezwładnością działania przy wyższych obrotach.
Nie wiem, dlaczego akurat w przypadku gazu należałoby regulować luzy zaworowe przy 50 czy 70 kkm, a w przypadku benzyny - nie.

Odpowiedz
oliwek
Zarejestrowani

op
(21-12-2016, 12:05)czopochrup napisał(a): co do osiagow jak 2.0 tata ma GS 2 2.0 i wierz mi ze 1.4 objezdza go bez prbolemu ]:-> (w tym ze on ma gaz i pali mu kolo 11L gazu :F).
 

hmm a to dziwne bo parametrami 2.0 ma lepsze osiągi, no ale jak mu pali 11 gazu to nie wiem jak ma ustawione :Biggrin mi w mieście pali 13-14 więc może dlatego hehe

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2016, 13:49 przez oliwek.)

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Jego ustawiony jest na oszczednosc, a Twoj na moc z tego takie wynikiBiggrin

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
oliwek
Zarejestrowani

op i niech tak zostanie Biggrin)) wolę mieć frajdę z jazdy Biggrin niż "szkota" w baku Biggrin)

Odpowiedz
czopochrup
Zarejestrowani

(21-12-2016, 13:49)oliwek napisał(a):
(21-12-2016, 12:05)czopochrup napisał(a): co do osiagow jak 2.0 tata ma GS 2 2.0 i wierz mi ze 1.4 objezdza go bez prbolemu ]:-> (w tym ze on ma gaz i pali mu kolo 11L gazu :F).

hmm a to dziwne bo parametrami 2.0 ma lepsze osiągi, no ale jak mu pali 11 gazu to nie wiem jak ma ustawione :Biggrin mi w mieście pali 13-14 więc może dlatego hehe
2.0 ma lepsze osiagi ale moment ma od gory a ja od dolu wiec zanim 2.0 zacznie ciagnac na powaznie to ja juz lekko odskakuje (jedyny minus u mnie to krotka skrzynia i trza szybciej zmieniacThumbup) Nie twierdze ze to jest jakies niewiadomo jakie odejscie ale jednak troche szybciej odchodze.

11L pali w jezdzie mieszanej (nie napisalem 'me kulpa') w miejscie wiadomo troche wiecej


zwalili to wlasnie ze nie ma 2.0 z manualna skrzynia. Pewnie zostal im caly magazyn skrzyn CTV i na sile je hcieli wciskac Thumbup Nawet nie ma auta w salonie zeby sie nim przejechac i obaczyc jak to dziala.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2016, 15:44 przez czopochrup.)

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(21-12-2016, 15:44)czopochrup napisał(a): zwalili to wlasnie ze nie ma 2.0 z manualna skrzynia. Pewnie zostal im caly magazyn skrzyn CTV i na sile je hcieli wciskac Thumbup Nawet nie ma auta w salonie zeby sie nim przejechac i obaczyc jak to dziala.

Silnik i skrzynia od Nissana, gdyby zalegały to do Lagun też by pchali. Myślę, że to świadome żenienie na siłę do MPV, dla ludzi, którym brakuje automatu.

Odpowiedz
Tomasz Strzemieczny
Zarejestrowani

widze ze post stary Thumbup ale mam grandzia 2013rok 1.6dci 130koni spalanie rzedu 6-6.5 i zbiera sie ładnie

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2017, 08:32 przez Tomasz Strzemieczny.)

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Tyle tylko, że zapytanie dotyczyło benzynki, a pomiędzy 1,6 benzynka i 1,6 diezel jest przepaść.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(03-06-2017, 08:31)Tomasz Strzemieczny napisał(a): mam grandzia 2013rok 1.6dci 130koni

To popraw dane w profilu - masz tam TCe, czyli benzyna.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości