Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Awaria elektroniki


blendek
Zarejestrowani

Nie wiem dokładnie która to jest ta kostka R2?
sprawdzałem bezpieczniki przy akumulatorze - co niektóre miały zaczątki śniedzi - delikatnie przeczyściłem, jednakże nie mam pojęcia jak przeczyścić ze śniedzi gniazda, w które wkłada się bezpieczniki?
Przy akumulatorze porozkręcałem dwa bezpieczniki, które są na klemie, wyczyściłem te połączenia.
Czy jest sens jechać na diagnostykę CLIP i czy w ogóle jest możliwość, że ona wskaże przyczynę problemów?

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

(19-02-2017, 20:39)blendek napisał(a): Nie wiem dokładnie która to jest ta kostka R2?
pod siedzeniem kierowcy

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
polaq
Zarejestrowani

Musisz zajrzeć trochę głebiej pod fotel niż do bezpieczników albo wymacać ręką. Kostka jest wielkości paczki papierosów. Dochodzi do niej kilkadziesiąt kabli a wychodzi w zależności od wyposażenia.
Ja jak kupiłem SC II to pierwsze co zrobiłem to wywaliłem tą kostkę i polutowałem ze sobą odpowiednie kabelki bo okazało się, że kilka z nich w tym zasilanie tyłu było zjedzonych. Teoretycznie wszystko działało...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2017, 20:56 przez polaq.)

Odpowiedz
kszyba
Zarejestrowani

U mnie nie zdążyło pożreć tego złącza, po zakupie wymyłem styki KONTAKTEM i podsadziłem pod złącze grubą gąbkę która nie pozwala leżeć znowu na wilgotnej podłodze.  Beer

Odpowiedz
blendek
Zarejestrowani

zajrzałem pod fotel - kostka ma dosłownie kilka kabli na wejściu i na wyjściu - pozostałe są ze sobą zlutowane poza kostką.
Czy bezpieczne byłoby sprayem "Kontakt" spryskać wtyki bezpieczników, wejścia do komputera, wszystkie złącza, itp - czy ta śniedź, która jest np w gniazdach bezpieczników przy akumulatorze - pod wpływem "kontaktu" wymyłaby, zniwelowałaby się?

Odpowiedz
polaq
Zarejestrowani

Spryskać kontaktem, można też delikatnie jakimś szpikulcem zeskrobać to co się uda, ewentualnie kilka razy wpiąć i wypiąć złącze i można powiedzieć, że na jakiś czas powinno pomóc chyba że jest zaśniedziała czytaj "zjedzona" cyna lub ścieżka w module.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2017, 21:16 przez polaq.)

Odpowiedz
blendek
Zarejestrowani

czy po spryskaniu gniazda kontaktem można od razu wpinać bezpieczniki?

Odpowiedz
polaq
Zarejestrowani

Można. Kontakt szybko odparowuje.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości