Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Automatyczne sterowanie nawiewem SC I PH II


bodo
Zarejestrowani

op Czy w waszych Scenicach I PH II też tak jest ( klimatronic ) ? Obojętnie czy włączę sterowanie automatyczne czy ręczne ( chodzi o nadmuch ciepłego powietrza ) to po krótkim czasie komputer przełącza " zasysanie " powietrza z zewnątrz na wewnętrzne . Przy czym nie zapała się kontrolka cyrkulacji wewnętrznej tylko słychać że powietrze jest zasysane z wewnątrz pojazdu .

Odpowiedz
Markus
Zarejestrowani

Też mnie to dziwiło, ale tak jest. Później wraca na na zewnętrzny. Także chyba ten typ tak ma.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Bo prosciej szybko jest nagrzewac powietrze w kabinie w cyklu zamknietym a dopiero pozniej jak juz nagrzane jest wszystko ogrzewac powietrze z zewnatrz.
Podobnie jest latem w klimatronikach. Latwiej jest schlodzic najpierw to co jest w srodku bez dopuszczania nowej fali goracego powietrza z zewnatrz. I analogicznie, jak juz schlodzone jest w srodku wystarczajaco to otwiera sie obieg zewnetrzny i pobiera chlodzac po drodze powietrze z zewnatrz.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi A2-eR11 za ten post post:
  • Markus
Markus
Zarejestrowani

Bo Scenic to nie jest takie "głupie" auto.
A tak na poważnie proste i skuteczne rozwiązanie.

Odpowiedz
bodo
Zarejestrowani

op Myślałem że coś już nawaliło Mg . Ta kontrolka mnie zmyliła . Jeżeli ręcznie załączam obieg to się zapala . Jeżeli komputer załącza to się nie świeci .

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2016, 15:20 przez bodo.)

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Tez potwierdzę że to normalne.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

(20-12-2016, 15:18)bodo napisał(a): Ta kontrolka mnie zmyliła . Jeżeli ręcznie załączam obieg to się zapala
Też mnie to zmyliło. Ale tak już jest Biggrin

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości