Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

szyna can a podpięcie haka holowniczego


A2-eR11
Zarejestrowani

Dokladnie, tak jak ko-ma napisał. Dlatego montując hak i auto posiadajace asystenta parkowania fabrycznego jest potrzebna wiedza czy auto ma CAN czy tez nie. Dodatkowy modul wtedy jest montowany, ktory wykrywa czy jest podczepiona przyczepka, czy tez nie. Wowczas ten modul dezaktywuje asystenta parkowania automatycznie.
W zwiazku z tym pytanie kolegi dawid6631 pewnie nie powinno brzmiec czy posiada CAN (bo posiada), tylko czy ma asystenta parkowania. Bo trzeba modul wtedy wpinac w CAN. W przypadku kiedy asystenta nie ma, mozna sie wpinac bezposrednio do elektrycznej wiązki oswietleniowej.

Posiadajac dokladany niefabryczny uklad czujek parkowania, nalezy liczyc sie z tym ze beda te czujki wariowac i piszczec caly czas wykrywajac przeszkode. Chyba ze ma jakis wylacznik taki uklad niefabryczny.

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Fabryczne czujniki mają wyłącznik, wystarczy je wyłączyć i nie będą piszczeć.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Zgadza sie, ale tez fabrycznie jak montowali haki, to renault dawalo modul podlaczany do CAN, który automatycznie wylaczal czujki Biggrin

Odpowiedz
tomspeed
Zarejestrowani

Czy napeqno był mody do can. Czy zwykła zworka w gnieździe haka działająca równolegle z wlaczniokiem na desce?

smartniete tapfonem

dodatkowo:
                   HYUNDAI  SANTA FE  2.2 CRDI `07 4x4 AT
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(22-12-2016, 08:07)TomaszB napisał(a): Fabryczne czujniki mają wyłącznik
Nie w każdym egzemplarzu, niestety.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Nie spotkałem SC II z fabrycznymi czujnikami parkowania (zakładanymi w fabryce nie dokładanymi) bez wyłącznika.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Zgadza sie, jesli jest fabrycznie zalozony asystent parkowania, to auto posiada wylacznik umiejscowiony kolo regulacji wysokosci swiatel, czy tez regulacji natezenia oswietlenia tablicy.

Odpowiedz
Mirek73
Zarejestrowani

Moze Ci pomoże

Załączone pliki


.pdf   G45A-Renault Scenic II 5D.pdf (Rozmiar: 3.52 MB / Pobrań: 30)

Odpowiedz
PunkRock86
Moderatorzy

Podepnę się pod temat. Czy ktoś z Was ma hak w 1.5 dCi ? Noszę się z zamiarem montażu bo na wakacje ciągam Niewiadów N126n i zastanawiam się jak Szczniak da sobie z nią radę. Wcześniej holowałem Laguną I PH II 1.6 16V z LPG i nie było tragedii.

Whistling Żłopię browar, jaram szlugi,nie ma na mnie żadnej siły.
Byłem punkiem, jestem punkiem, będę punkiem do mogiły.


Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości