Po zmianie licznika brak chwilowego spalania na wyświetlaczu

scrabi83
Zarejestrowani

Jak wiecie zmieniłem licznika na poliftowy , bo mój stary już zaczynał się kasować.
oczywiście pozamieniałem piny w kostce tak jak jest opisane w manualu co by radio działało.
Ale wszystko działa oprócz spalania chwilowego tzn do 30km/h są poziome kreski, a powyżej 30km/h wyświetla się 00.
podpowiecie co dalej robić? czy jeszcze jakieś piny trzeba zamienić czy już tylko Clip pozostaje?

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Ale czy chwilówka nie działa od 30 km/h?

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM bez FAP
był 
Scenic I ph II Spotway 2002 1,9dCi 102KM
Scenic I ph I 1998 1,9dTi 98KM

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

no działa ale napisał że i tak wyświetla 00

Seat Ibiza 6L 1.9TDI PD 142KM 309Nm był: Fiat Cinquecento 700 31KM 52Nm
Seat Altea XL 2.0TDI CR 140KM 320Nm był: Renault Scenic I phII 1.9dci 127KM 269Nm
[Obrazek: icon1.png]
Odpowiedz
Oktawiusz
Junior Administratorzy

Po zmianie licznika była zrobiona konfiguracja pod Twoje auto ?

Renault CLIP
Kodowanie kart i kluczyków SC II/SCIII/MII/MIII/LII/LIII/EIV
Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS
Odpowiedz
scrabi83
Zarejestrowani

(26-12-2016, 19:49)Oktawiusz napisał(a): Po zmianie licznika była zrobiona konfiguracja pod Twoje auto ?
Po zmianie licznika byłem na podłączeniu pod clipa, bo tamten licznik był ze scenica z elektrycznym ręcznym, a ja mam zwykły i waliło mi komunikatem ''sprawdź hamulec postojowy,czy parkingowy'' jakoś tak. Koleś zmienił i pytałem się czy nic więcej nie trzeba mówił ze juz wszystko powinno być ok.
wychodzi na to że jednak jeszcze i to trzeba zmienić tak?

Odpowiedz
cukier
Zarejestrowani

Scrabi ten gość chyba w ogóle jakiś średnio kompetentny :P

Była: Laguna 2Ph2 2,0 F4R+LPG        Emotion+ Confort pakiet

Jest:  Scenic  2Ph1 2,0 F4RT +LPG     Dynamique + Lux pakiet

Odpowiedz
scrabi83
Zarejestrowani

Cukier podjechałem to serwisu gdzie naprawiają tylko renault, byłem u nich już 3x żeby podpiąć sie od Clipa.
najwidoczniej masz rację mało obczajony skoro tak jak rozmawialiśmy przez tel mówił m iże skoro radio nie gra to znacczy że licznik jest bez wyświetlacza do radia.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(27-12-2016, 08:02)scrabi83 napisał(a): licznik jest bez wyświetlacza do radia
Nie ma czegoś takiego.
Albo przy montażu uszkodzone któreś złącze przewodów, albo uwalony licznik.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM.
W normalnych warunkach drogowych dało się osiągnąć 3,90 l/100 przy średniej prędkości 72 km/h. Średnio 5,40/100 w mieście i 4,60 na szosie.
Potrzebne "podpięcie" - mam MPM-COM + MaxiEcu - zapraszam.
Scenic II Ph II, GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • cukier
scrabi83
Zarejestrowani

(27-12-2016, 10:14)ko-ma napisał(a):
(27-12-2016, 08:02)scrabi83 napisał(a): licznik jest bez wyświetlacza do radia
Nie ma czegoś takiego.
Albo przy montażu uszkodzone któreś złącze przewodów, albo uwalony licznik.
nie no wiem , masz rację, ale tak sie tłumaczył ten gość co podłączał mi clipa bo zapomniałem pozamieniac piny kostce zaraz po zmianie licznika i nie działął wyświetlacz radia.
ale wracająć do mojego tematu dział mi wszystko ładnie tylko nie pokazuje chwilowego spalania.same zera.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Tak mnie to zastanawia, licznik musi dostawac sygnal o takim chwilowym spalaniu z .....? No wlasnie, a w ogole wczesniej Scrabi miales podawane spalanie chwilowe?
Nie wszystkie sc ph I mialy to podawane. U mojego ojca z 2004 roku tego parametru nie ma podawanego. Licznik oczywiscie ma przedliftowy. Ale idac tym tropem to skad licznik musi takie dane otrzymywac bo sam z siebie nie bedzie generowal wyniku spalania przeciez on tylko wyswietla.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości