Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Grand Scenic III 2,0 140KM CVT Pb 2010, regulacja zaworów


przemojaca
Zarejestrowani

op Witam,
Na początku chciałbym wszystkich powitać ponieważ to mój pierwszy post i jestem od niedawna posiadaczem GSIII.
Mam pytanie związane z regulacją zaworów, miesiąc temu kupiłem w/w Scenica i od paru dni na zimnym silniku słychać takie (tyrkanieBiggrin) jak się rozgrzeje już tego nie słychać. Znajomy mechanik powiedział że możliwe będą zawory do regulacji i powiedział że nie powinno być z tym problemu. Jednak po głębszym przeanalizowaniu tematu w internecie nie wydaje się to już takie proste i tanie. Podzwoniłem w parę miejsc i powiedziano mi że lepiej najpierw zdiagnozować czy to na 100% luzy na zaworach bo koszt ok. 3 tyś. Czy to faktycznie tyle kosztuje i nie ma innej opcji, albo co może być innego przyczyną tego tyrkania
pio555 napisał 29-12-2016, 20:51:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami. Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.

Kolejny post proszę napisać w Powitaniach. http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2016, 20:51 przez pio555.)

Odpowiedz
adamos111
Zarejestrowani

W tym silniku regulacja zaworów odbywa się poprzez wymianę lub zamianę tzw.szklanek zaworowych.Żeby zdemontować daną szklankę trzeba wyjąć wałki rozrządu, a to się wiąże z rozpięciem rozrządu.Itd.I koszta rosną.Koszt jednej szklanki w ASO to około 119 zł.A jest 16 + robocizna i się uzbiera.Najlepiej zdiagnozować dokładniej czy aby na pewno to zawory. Lpg jest?

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi adamos111 za ten post post:
  • przemojaca
przemojaca
Zarejestrowani

op LPG póki co brak, przebieg 190 tyś. ale czy żeby rozpiąć rozrząd i dojść do szklanek trzeba wyciągać silnik bo tak mówili w ASO, ale wiadomo jak ASO silnik wyciągnąć bo to już poważna operacja i można więcej skasować.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2016, 21:06 przez przemojaca.)

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Obawiam się, że nikt ci nie powie, czy ze Scenika trzeba do tej operacji wytargać silnik, bo chyba nikt na forum tego przed tobą nie przerabiał

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2016, 08:00 przez funkoval.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • przemojaca
krzysiek82
Zarejestrowani

nie trzeba chociaż w scenicu tego nie robiłem. Jak się da zdjąć rozrząd bez wyciągania silnika to i zawory się da ustawić. Ale najpierw pomiar a do tego nie trzeba rozpinać rozrządu. Zwykle nie trzeba wymieniać wszystkich 16 zwykle mniej.

Hobbystycznie - pomoc przy montażu, strojeniu (także AFR), poprawki LPG. Diagnostyka Clip.
Zawodowo - zajmuje się systemami linux, bazami danych głównie oracle, sieciami LAN, WAN
routingiem OSPF, EIGRP i wszystkim co związane jest z informatyką.  
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości