Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Drgania silnika na postoju - Auto po wymianie poduszek


A2-eR11
Zarejestrowani

(22-04-2020, 09:51)Soul napisał(a): szczególnie na naszych pięknych dziurawych drogach
Taa... Mam do wymiany poduszki amortyzatorów z przodu wlasnie po tych pieknych drogach..

Co do poduszek silnika, to nie odkrecaj wszystkiego, tylko popuść aby luzne bylo... Nie trzeba podnosic auta, czy silnika aby te poduchy gorne popuscic... Mozesz tez tak delikatnie na popuszczonych ruszyc autem do przodu i do tylu.... i dopiero po tym je przykrecic.
Poduszke gorna popusc nie tylko ta glowna srube ale i te sruby mocujace poduszke do nadwozia...

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi A2-eR11 za ten post post:
  • Soul
Soul
Zarejestrowani

(22-04-2020, 10:29)A2-eR11 napisał(a):
(22-04-2020, 09:51)Soul napisał(a): szczególnie na naszych pięknych dziurawych drogach
Taa... Mam do wymiany poduszki amortyzatorów z przodu wlasnie po tych pieknych drogach..

Co do poduszek silnika, to nie odkrecaj wszystkiego, tylko popuść aby luzne bylo... Nie trzeba podnosic auta, czy silnika aby te poduchy gorne popuscic... Mozesz tez tak delikatnie na popuszczonych ruszyc autem do przodu i do tylu.... i dopiero po tym je przykrecic.
Poduszke gorna popusc nie tylko ta glowna srube ale i te sruby mocujace poduszke do nadwozia...

@ A2-eR11 No i wyszło szydło z worka, okazało się, że poduszka skończyła życie po przejechaniu 21 km o.0...zareklamowałem i zamówiłem nową...dzień roboty w kakao, no życie.
Jakaś za słaba guma była..nie wiem, po demontażu można było ją  palcem zginać..szkoda słów.
Dzisiaj walczyłem z poduchami..nie wiem co poprzedniczka robiła, a raczej jej mechanik, ale jak można zamontować nowe sprężyny i nowe amortyzatory KYB na stare rozpierdzielone poduszki amortyzatorów z 2008 roku..to zakrawa o pomstę do nieba. Nie szło tego odkręcić (w sensie śruby trzymającej amortyzator) taka była zapieczona..po 20 minutach walki się udało bez uszkodzeń. To samo czeka mnie z drugiej strony..jutro ciąg dalszy walki.
Póki co skręciłem silnik na starych poduszkach i przynajmniej nie szarpie budą jak w Kamazie...i czekam na dotarcie nowych oryginałów..oby tym razem nie rozjechały się po 20km..bo mnie trafi szlag. Howhk ! Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2020, 18:28 przez Soul.)



Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

(22-04-2020, 18:26)Soul napisał(a): raczej jej mechanik, ale jak można zamontować nowe sprężyny i nowe amortyzatory KYB na stare rozpierdzielone poduszki amortyzatorów z 2008 roku..

Mechanik... dwa razy skasuje za ta sama robote.... Przynajmniej taka mial nadzieje. Nawet ASO tak potrafi robic. Wiem po sobie, bo w ASO bylem amortyzatory (m.in.) wymieniac - to stwierdzili ze poduszki amortyzatorow z lozyskami sa dobre wiec zostawili, mimo że prosiłem o ich wymiane... Dla mnie osobiscie, to takie oszustwo mechaników jest...
Teraz sam poduszki z lozyskami zmienie. Mam juz graty lacznie ze sciagaczem sprezyn i tylko czas potrzebny na to. Te sruby co amortyzator obejmuja na dole, to kupilem nowe zeby sie nie chrzanic w razie czego z nimi.
Mam nadzieje ze poduszki nie poddadza sie tak szybko jak Twoje do silnika co kupileś. Nie bralem akurat do amorkow oryginalow tylko SNR... No nic, pozyjemy i zobaczymy, jak korona da Thumbup

Odpowiedz
Soul
Zarejestrowani

@ A2-eR11 Poduchy wymienione, na górę dałem SNR na amortyzatory, póki co po montażu i 20 km jest dobrze. Poduszka silnika dzisiaj nowa dotarła, zamontowałem i nie to auto ogólnie :Biggrin Nic nie telepie, silnik wisi wysoko jak powinien. Czyli jednak oryginał oryginałowi nie równy..co zrobisz...
Trochę się narobiłem, ale na szczęście żadnej śruby nie musiałem ciąć ani z nimi walczyć, wszystko się odkręciło z mniejszymi czy większymi bólami.
Deko zabawy z wybijaniem i później osadzaniem amortyzatorów ale dało radę Biggrin
Auto lepiej się prowadzi, nie wali na dziurach, jeszcze mam do wymiany lewy sworzeń wahacza i drążek kierowniczy, bo ma lekki luz...ale to za jakiś czas zrobię chyba kompletną "zawiechę". Tak czy siak trzeba wywalać wahacz na zewnątrz, a czuje, że jak go wyciągnę to się rozleci..więc nie wiem czy nie lepiej wymienić dwa kompletne wahacze i mieć w d... zabawę z wprasowywaniem sworzni itd. Wymienię komplet łącznie z drążkami i końcówkami i łącznikami, ale to przynajmniej 900 pln na oryginałach..więc jeszcze sobie poczeka.
Jeszcze mnie wkurza ten zawór doładowania turbiny, wyje i buczy jak poj...chyba to też muszę wymienić, bo tak być nie powinno, skoro u Ciebie jest niesłyszalny. U mnie po wyłączeniu silnika buczy i wyje, piszczy, bzyczy..ciężko to nazwać. Chyba zaryzykuję wymianę. Reszta odpukać wszystko działa jak należy. Skrzynia po wymianie poduszek też płynniej zaczęła zmieniać biegi..może ta poducha sporo psuła naokoło.



Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Soul za ten post post:
  • A2-eR11
Bh87
Zarejestrowani

@ outchorn czy udało ci się rozwiązać problem wibracji? ja też wymieniłem wszystkie poduszki na oryginalne, a wibracje są nadal...

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości