Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Silnik gaśnie przy włączeniu dmuchawy


spadochronek
Zarejestrowani

op Witam,
Opiszę pierw sytuacje. Scenic II 2.0 benz. + gaz, po tygodniu stania. Temperatura -5. Odpalam, włączam dmuchawę na 4 bieg, podgrzewanie tylnej szyby i lecę skrobać. Po chwili silnik gaśnie. Nie chce odpalić.  Akumulator nowy, ale myślę - może się rozładował. Jedna druga próba odpalenia i nic. Do trzech razy sztuka, odpalam, załapał, puszczam sprzęgło i zgasł. Myślę co jest? Odpalam znowu i trzymam sprzęgło... po kilku minutach puściłem i jest ok. Następnego dnia odpalam za pierwszym razem, temperatura powyżej 0. Silnik na początku troszkę jakby stukał. Przy włączeniu dmuchawy na 4 bieg obroty spadły, ale nie zgasł. Co to się może dziać?

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi spadochronek za ten post post:
  • alex2107
scrabi
Zarejestrowani

słaby akumulator.
piszesz że aku nowe tzn ile ma?

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
spadochronek
Zarejestrowani

op Akumulator założyłem dwa miesiące temu. Produkcja z sierpnia 2016 r. Ale od założenia przejechałem tylko 70 km na krótkich odcinkach po mieście.

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

(01-01-2017, 17:45)spadochronek napisał(a): Akumulator założyłem dwa miesiące temu. Produkcja z sierpnia 2016 r. Ale od założenia przejechałem tylko 70 km na krótkich odcinkach po mieście.

Sprawdź akumulator na testerze. Może być, że alternator ma problemy z ładowaniem.

Odpowiedz
sportway
Zbanowani

Nie może to być wina aku. Jeżeli odpali, to dlaczego gaśnie po puszczeniu sprzęgła? Ja po odpaleniu włączam grzanie foteli, przednią szybę i też skrobię. Aku mam stary i czasami tak wolno zakręci, ze się licznik zresetuje. Coś masz z elektroniką. Oczywiście pierwsza rzecz to pomiar napięcia ładowania i warto też obserwować napięcie na aku właśnie kiedy go rano odpalasz. W kwestii żywotności aku - jeżeli autem robisz krótkie odcinki i masz możliwość, to doładuj go co któryś dzień albo chociaż pozwól mu popracować dłużej.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2017, 18:05 przez sportway.)

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Jak scrabi napisal -tester.Obstawiam niedoladowanie przez zastanie.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
spadochronek
Zarejestrowani

op Wygląda na niedoładowanie akumulatora. Problem się już nie powtórzył.


Powtórzył się znów po kilku dniach nie odpalania na mrozie. Doszedłem, że może to być jeszcze wina paliwa (dawno nie tankowałem, bo jeździłem na LPG) lub co wyszło na przeglądzie woda w tłumiku.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2017, 16:13 przez spadochronek.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości